UEFA podjęła ważną decyzję
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 2 Sierpnia 2019

Rewolucja w UEFA. Ceferin podjął ważną decyzję w sprawie Superpucharu

UEFA regularnie stara się, by piłkarskim wydarzeniom towarzyszyło jak najwięcej emocji. Już niebawem możemy się ich doczekać z nietypowego powodu. Dowiedzieliśmy się, że prezydent Alexander Ceferin podjął bardzo ważną decyzję.

UEFA planuje tego lata wprowadzić bardzo ważną zmianę, która zdaniem wielu jest rewolucyjna. Dowiedzieliśmy się, że nowinka wprowadzona w tym roku najprawdopodobniej będzie kontynuowana przez wiele lat w celach promocyjnych. Nie wszyscy odbierają ją jednak pozytywnie. Niektórzy twierdzą, że jest to zwykłe marnowanie czasu, inni natomiast twierdzą, że chodzi o szerzenie propagandy.

Są jednak też tacy, którzy uważają, że pomysł władz europejskiego związku jest bardzo dobry i powinno się go wprowadzać w wielu krajach, które do tej pory nie miały takich pomysłów. Chodzi o wprowadzenie kobiet do delegacji sędziowskich na mecze europejskich pucharów. Przez wielu uznawane jest to za ogromną kontrowersję, choć Alexander Ceferin przekonuje, że zupełnie niesłusznie.

Dani Alves wybrał klub. Tej drużyny nie spodziewał się absolutnie niktDani Alves wybrał klub. Tej drużyny nie spodziewał się absolutnie niktCzytaj dalej

Dowiedzieliśmy się, że mecz o Superpuchar UEFA pomiędzy Liverpoolem a Chelsea, który zostanie rozegrany już niebawem w Stambule sędziować będzie kobieta. Stephanie Frappart zapewne sama nie spodziewała się, że przypadnie jej taki zaszczyt, jednak właśnie takie było zarządzenie władz europejskiego związku.

Jakie są cele organizacji? Promocja futbolu na całym świecie wśród wszystkich grup społecznych. Piłka nożna bez granic. To właśnie dlatego jeden z najważniejszych meczów w roku posędziować ma kobieta. Jak się okazuje, jest to pomysł na promocję, który ma być realizowany cyklicznie. Co roku to wydarzenie ma przypaść kobiecie.

Nie każdemu przypadła do gustu decyzja władz federacji. Niektórzy twierdzą, że jest to zupełnie niepotrzebne, inni natomiast uważają, że każdy sposób na promocję piłki nożnej wśród kobiet jest dobry.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News