Robert Cyrwus
Pexels
Autor Bartosz Goluch - 2 Czerwca 2020

Robert Cyrwus chce pobić rekord Polski. Przed nim ogromne wyzwanie

Robert Cyrwus szykuje się do pobicia rekordu Polski. 35-latek z Nowego Targu długo przygotowywał się do tej chwili i uznał, że jest już gotowy. Popularnego siłacza czeka ogromne wyzwanie.

Cyrwus to znany fanom sportów siłowych zawodnik, który wielokrotnie zajmował miejsca na podium Mistrzostw Polski Strongman. Jest aktualnym wicemistrzem kraju z 2019 roku. Podobnie jak reprezentanci innych dyscyplin, zawodnicy strongman pauzowali przez ostatnie miesiące z powodu epidemii koronawirusa. Cyrwus jednak nie próżnował i solidnie wziął się za treningi.

Nie żyje młody mistrz świata. Miał przed sobą całe życie, ale przegrał ze straszną chorobąNie żyje młody mistrz świata. Miał przed sobą całe życie, ale przegrał ze straszną chorobąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Robert Cyrwus w drodze po rekord

Zawodnik z Nowego Targu rozpoczął przygotowania do pobicia rekordu kilka tygodni temu. Datę próby bicia rekordu Polski wyznaczył na sobotę 8 sierpnia, próba odbędzie się w jego rodzinnym mieście.

Sędzią tego wydarzenia będzie legenda polskiego strongman, zwycięzca Arnold Classic Amatour 2011 (gdzie pokonał samego Hafthora "Thora" Bjornssona), medalista mistrzostw Europy Strongman 2009 - Mateusz Baron. Obecnie rekord Polski w wyciskaniu sztangi na ławce płaskiej wynosi 292,5 kilogramów. Osiągnięcie należy do Michała Rudzińskiego.

Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieTragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieCzytaj dalej

Trzysta kilo "pęknie"?

Cyrwus zapowiada, że nie poprzestanie na poprawieniu rekordu, ale przełamie barierę 300 kilogramów. Nie jest to niemożliwe, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, ile wynosi światowy rekord świata na ławce płaskiej. Oficjalny rekord świata bez koszulki wspomagającej ustanowił Julius Maddox, który wycisnął 350 kg.

Epidemia koronawirusa o dziwo wydaje się dobrym czasem na bicie rekordów przez siłaczy. Niedawno wspomniany powyżej Bjornsson poprawił rekord świata w martwym ciągu. Potężny Islandczyk podniósł z podłoża 501 kilogramów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmienili zdanie. Polacy polecą do uwielbianego kraju, ale jedno lotnisko jest wyjątkiem
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News