Robert Kubica Williams
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 1 Grudnia 2019

Robert Kubica kończy jazdę w Formule 1 w Williamsie. Za nim ostatni występ w sezonie

Robert Kubica zakończył oficjalnie swoją przygodę z ekipą Williamsa. Dziś Polak zaliczył swój ostatni oficjalny występ w barwach tego zespołu. Dzisiejszy wyścig dobrze odzwierciedlał występy w całym sezonie.

Robert Kubica oficjalnie zakończył dziś występy w ekipie Williamsa. Nasz jedyny reprezentant w wyścigowej elicie zaliczył bardzo słaby występ, podobnie jak w poprzednich wyścigach tego sezonu. Występ w GP Abu Zabi doskonale odzwierciedla postawę Polaka we wszystkich startach w tym sezonie, bowiem reszta wyglądała bardzo podobnie. Często porażki zależały nie od jego umiejętności, lecz od innych czynników.

Dziś Robert Kubica zajął 19. miejsce w klasyfikacji ogólnej i miał aż dwa okrążenia straty do triumfującego Lewisa Hamiltona. Na jego wynik wpływ miała również kolizja z Antonio Giovinazzim, która miała miejsce podczas 24. okrążenia. Do tego momentu udawało mu się zajmować 15. miejsce, dlatego można w tej sytuacji mówić o ogromnym pechu, który towarzyszył Polakowi.

Najlepsze memy po losowaniu grup Euro 2020. Internauci bezlitośni dla Polaków [MEMY]Najlepsze memy po losowaniu grup Euro 2020. Internauci bezlitośni dla Polaków [MEMY]Czytaj dalej

Robert Kubica zajął 19. miejsce

Robert Kubica dość szybko wyprzedził George'a Russella, jednak mimo wszystko nie mógł zaliczyć wyścigu do udanych po raz kolejny w tym sezonie. Polak nie potrafił wyprzedzić rywali i uplasował się w końcówce stawki, kończąc jedynie przed Lancem Strollem, który nie ukończył wyścigu. Kubica nie może mieć jednak do siebie zbyt wielkich pretensji.

Wydaje się, że jest to najlepszy wynik, na jaki mógł zdobyć się w trakcie współpracy z Williamsem. Polak nie ukrywał swoich myśli i wielokrotnie podkreślał, że jego dotychczasowe warunki pracy w Formule 1 nie wyglądają dobrze. Teraz jednak umowa z ekipą dobiegła końca i nasz reprezentant w teorii może znaleźć sobie nowy zespół, w którego barwach będzie jeździł.

Robert Kubica rozstaje się z Williamsem

Jest to jednak tylko teoria, bo żadna z ekip nie wydaje się być poważnie zainteresowana zatrudnieniem Polaka. Wygląda na to, że zostanie on w Formule 1, ale tylko w roli kierowcy testowego i we właściwych wyścigach nie będzie już wyjeżdżał na tor.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Grzegorz Krychowiak z wielkim wyróżnieniem od kibiców. Zdeklasował rywali, ogromna przewaga
  2. Robert Lewandowski zostanie wyróżniony na gali Złotej Piłki! Zbigniew Boniek ujawnił ważną informację
  3. Marcin Najman kończy karierę! Gwiazdor powiedział, kiedy pożegna się z walkami
  4. Niesamowity Robert Lewandowski. Polak sam strzelił więcej goli, niż Barcelona i Chelsea
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News