Robert Kubica
NELSON ALMEIDAAFPEast News
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Maja 2020

Chwile grozy Roberta Kubicy. Polski kierowca opowiada o incydencie, który zmienił jego życie

Robert Kubica opowiedział o zdarzeniu, które mogło go kosztować utratę zdrowia. Zaledwie kilka miesięcy po ciężkim wypadku na trasie rajdu Ronde di Andora, kierowca znalazł się w kolejnej niebezpiecznej sytuacji, która jak się okazało, odmieniła jego życie. 

Robert Kubica w 2011 doznał niezwykle poważnego wypadku, który sprawił, że jego prawą ręka uległa poważnym uszkodzeniom. Mimo to Polak wrócił do czynnego uprawiania sportu i startów w Formule 1. Zdradził jednak, że jakiś czas po tragicznym zdarzeniu, ponownie znalazł się w sytuacji zagrażającej zdrowiu.

Nie żyje 27-letni gwiazdor. Śmierć ulubieńca kibiców wstrząsnęła światem sportuNie żyje 27-letni gwiazdor. Śmierć ulubieńca kibiców wstrząsnęła światem sportuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


Robert Kubica nie może kontynuować startów z powodu pandemii

Jedyny polski reprezentant w świecie Formuły 1 podobnie jak inni sportowy czeka na powrót do uprawiania sportu w świecie opanowanym przez pandemię koronawirusa. W tym sezonie Kubica oprócz startów w roli rezerwowego kierowcy stajni Alfa Romeo Racing Orlen miał również jeździć w wyścigach serii DTM. Na razie jednak musi się zadowolić startami na platformie iRacing, symulatorze prawdziwych startów.

Mimo braku możliwości aktywnego ścigania się Kubica dba o formę między innymi poprzez jazdę na rowerze. Jak się okazuje, polski kierowca od zawsze lubił tę formę aktywnego wypoczynku.

- Prawdę mówiąc od zawsze miałem do czynienia z rowerem. Moi rodzice się śmiali, że wcześniej próbowałem pedałować, niż zacząłem chodzić. Jako młodemu dzieciakowi, w codziennej zabawie zawsze towarzyszył mi rower. Z czterema kumplami urządzaliśmy sobie wyścigi wokół bloku: pół-żużlowe, pół-rowerowe - powiedział w rozmowie z portalem rowery.org.

Anna Lewandowska zdradziła, co jest dla niej najważniejsze w życiu. Wzruszające słowa trenerkiAnna Lewandowska zdradziła, co jest dla niej najważniejsze w życiu. Wzruszające słowa trenerkiCzytaj dalej


Polski kierowca opowiedział o groźnym zdarzeniu podczas jazdy na rowerze

Przejażdżka na rowerze mogła jednak zakończyć się dla Kubicy bardzo źle. Polak opowiedział o zdarzeniu, do jakiego doszło, gdy wsiadł na rower niedługo po dojściu do zdrowia po tragicznym wypadku na trasie rajdu Ronde di Andora w 2011 roku.

- Miałem taką dosyć niebezpieczną sytuację... kiedy jechałem drogą, kobieta w zaparkowanym aucie otworzyła drzwi tuż przede mną. Powiedziałem sobie: "No dobra, mam już tylko jedną w pełni sprawną rękę, nie mogę ryzykować wypadku jeżdżąc sobie dla przyjemności". I znów odstawiłem rower - zdradził Kubica.

Źródło: rowery.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News