Robert Kubica
Piotr Molecki/East News
Autor - 2 Sierpnia 2020

Robert Kubica skompromitował się w trakcie kolejnego wyścigu. Wszyscy spodziewaliśmy się lepszej jazdy

Robert Kubica oprócz bycia kierowcą testowym Alfa Romeo Racing Orlen Team w Formule 1 jest startuje także w wyścigach samochodów serii DTM w samochodzie marki BMW. Kwalifikacje do pierwszego wyścigu w tym roku były dla Polaka bardzo nieudane. Dziś Kubica miał szansę poprawić swój wynik, jednak udało mu się to tylko w niewielkim stopniu.

Robert Kubica debiutuje w serii DTM i niestety trzeba przyznać, że na tę chwilę nie spisuje się tak, jak oczekiwali tego kibice. Polak w sobotnim wyścigu zakończył rywalizację na przedostatnim miejscu, ale już w niedzielę miał okazję do poprawy, którą wykorzystał w nieznacznym stopniu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
  2. Piotr Żyła regularnie zdradzał Justynę? Celebrytka bezlitośnie oczerniła byłego męża na oczach całej Polski
  3. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos
Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, Dramatyczne wiadomości z samego rana. Koronawirus w reprezentacji Polski, "wprowadziliśmy wszelkie procedury"Czytaj dalej

Robert Kubica walczy z rywalami i własnym samochodem

Zawodnik Orlen Team ART startuje w wyścigach samochodem BMW M4 DTM. Niestety, z informacji jakie do nas napływają, samochód jest wyraźnie słabszy od maszyn rywali. Dla Polaka to kolejny raz, gdy w równym stopniu co z innymi kierowcami musi walczyć także z własnym pojazdem. Podobnie było w poprzednim sezonie, gdy ścigał się w Formule 1 w barwach Williamsa, który miał ogromny problem z dobrym przygotowaniem bolidu zarówno dla Kubicy jak i jego kolegi z zespołu, George'a Russela.

W sobotnich kwalifikacjach w wyścigu serii DTM na torze Spa-Francorchamps w Belgii Polak zajął odległe, 14. miejsce. W samym wyścigu radził sobie ze zmiennym szczęściem, lecz ostatecznie zakończył wyścig na tej samej pozycji, na której go zaczął. Szansa na poprawę wyniku przyszła jednak już w niedzielę.

Dramatyczna wiadomość z samego rana. 25-letnia gwiazda zmarła w swoim mieszkaniu, popełniła samobójstwoDramatyczna wiadomość z samego rana. 25-letnia gwiazda zmarła w swoim mieszkaniu, popełniła samobójstwoCzytaj dalej

Nieznaczna poprawa w kwalifikacjach do drugiego wyścigu

Robert Kubica w niedzielnych kwalifikacjach do wyścigu na torze Spa-Francorchamps zajął 12. miejsce, czyli względem soboty poprawił się o dwa miejsca. Czy to pozwoli mu uzyskać lepszy wynik w samym wyścigu, tego nie wiadomo. Polak już podczas pierwszego wyścigu zgłaszał, że jego pojazd ma problemy z dotrzymaniem tempa rywalom - Jesteśmy cholernie wolni na prostych. Nie jestem w stanie utrzymać się za nimi na prostych - meldował Robert Kubica swoim mechanikom.

Trudno spodziewać się, by nagle samochód zaczął sprawować się lepiej, jednak miejmy nadzieję, że podczas kolejnych wyścigów jego zespół będzie w stanie choć trochę nadrobić techniczne zaległości, które pozwolą Robertowi Kubicy na jakąkolwiek rywalizację z innymi kierowcami w serii DTM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych
  3. Ruszyła budowa reaktora termojądrowego. Ogromny krok na drodze do czystej energii jądrowej
  4. Cristiano Ronaldo nagle wyciągnął ze swojego portfela 10 milionów euro i poszedł na zakupy. Nie uwierzycie, co kupił
  5. Mecze reprezentacji Polski bez udziału kibiców. UEFA podjęła zdecydowane kroki
  6. Młody Polak zachwyca formą. Ma już 2 bramki, a wczoraj był prawdziwym bohaterem, co za zagranie, pojedzie na Euro? (WIDEO)
  7. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News