Robert Kubica
NELSON ALMEIDAAFPEast News
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Czerwca 2020

Wielki pech Roberta Kubicy. Znowu musi czekać, ogłoszono oficjalne informacje

Robert Kubica może mówić o sporym pechu. Polski kierowca Formuły 1 miał w tym roku rozpocząć rywalizację w wyścigowej serii DTM. W związku z wciąż panującą w Europie pandemią koronawirusa, plany organizatorów musiały ulec zmianie. Nie odbędzie się zaplanowany na inaugurację zmagań wyścig na słynnym torze. 

Robert Kubica w tym roku oprócz funkcji kierowcy testowego w teamie F1 Alfa Romeo miał rozpocząć indywidualną rywalizację w serii wyścigów DTM. Plany Polaka skutecznie krzyżuje wciąż niemalejące zagrożenie ze strony pandemii koronawirusa. Słynny kierowca nie będzie mógł w najbliższym czasie wziąć udziału w zawodach.

Justyna Żyła zdradziła największy sekret rozwodu z Piotrem. Szczęka sama opadaJustyna Żyła zdradziła największy sekret rozwodu z Piotrem. Szczęka sama opadaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Justyna Żyła zdradziła największy sekret rozwodu z Piotrem. Szczęka sama opada
  2. Premier Morawiecki podpisał przedłużenie zakazu w Polsce. Kolejne rozczarowanie


Robert Kubica wciąż nie może liczyć na udział w wyścigach

W ostatnich dniach organizatorzy wyścigów niemieckiej serii DTM podali kalendarz startów na 2020 rok. Rywalizacja, w której po raz pierwszy będzie brał udział Robert Kubica, miała zainaugurowana zostać na torze Norisring w Norymberdze w dniach 10-12 lipca. Już teraz wiemy jednak, że tak się nie stanie, a Polski kierowca będzie musiał poczekać na swój debiut w popularnych wyścigach.

Marcel Mohaupt, szef firmy ITR, która odpowiada za organizację i zarządzanie serią DTM, poinformował, że zawody w Norymberdze nie odbędą się. Władze miasta nie wydały zgody na organizację imprezy w związku z wciąż panującym na terenie kraju zagrożeniem epidemicznym.

Zwykły Polak musiałby pracować tydzień na skarpetki Lewandowskiej. Wyglądają tak, że włosy stają dębaZwykły Polak musiałby pracować tydzień na skarpetki Lewandowskiej. Wyglądają tak, że włosy stają dębaCzytaj dalej


Organizatorzy wyścigów DTM zmuszeni są przełożyć start sezonu

- Decyzja, aby nie wydać pozwolenia na organizację DTM na Norisringu jest dla nas zaskoczeniem. Mimo to, szanujemy postanowienie miasta Norymberga. Dla DTM bezpieczeństwo wszystkich osób też jest najważniejsze. Nie pozostaje nam jednak nic innego, niż skupić się na inauguracji sezonu w Belgii - powiedział Mohaupt w wydanym oświadczeniu.

Mówiąc o zawodach w Belgii miał na myśli wyścig na tamtejszym torze Spa-Francorchamps. Zmagania te zaplanowano na 1-2 sierpnia i w związku ze zgodą, jakiej udzieliły lokalne władze, to właśnie tam nastąpi inauguracja sezonu i debiut Roberta Kubicy w DTM.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka
  2. IMGW ostrzega przed burzami. Szczególnie narażeni mieszkańcy dwóch województw
  3. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  4. Piekielnie mocne słowa światowej gwiazdy o Lewandowskim. "Jak zwierzę"
  5. Zwykły Polak musiałby pracować tydzień na skarpetki Lewandowskiej. Wyglądają tak, że włosy stają dęba
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News