Robert Kubica BMW problem
Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Bernaciak - 6 Lutego 2020

Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład

Robert Kubica miał dziś przekonać się o swojej dalszej przyszłości i o losach współpracy z BMW. Niemiecki zespół ogłosił swój skład na nadchodzący sezon, w którym mógł znaleźć się właśnie Polak. Wielu kibiców naszego kierowcy czekało na informację na temat tego, jaka przyszłość czeka naszego wieloletniego reprezentanta w Formule 1.

Robert Kubica przez ostatnie lata występował w Formule 1. Polak zaliczył imponujący powrót po groźnym wypadku, jednak nigdy nie zdołał powrócić do najwyższej dyspozycji. Ostatni sezon w Williamsie był w zasadzie jednym wielkim rozczarowaniem, o którym sam Kubica najpewniej wolałby całkowicie zapomnieć. Sam liczył na to, że uda mu się znaleźć angaż w innym teamie.

Wobec braku zainteresowania drużyn Formuły 1 Polak postanowił skupić się na współpracy z Orlenem i spróbować swoich sił w innych wyścigach. Wiele wskazywało na to, że uda mu się znaleźć miejsce w DTM. Byłoby to coś zupełnie nowego, jednak zespół BMW wyrażał swoje zainteresowanie usługami polskiego kierowcy. Dziś nadeszły kluczowe informacje.

Nie żyje medalista mistrzostw świata. Miał tylko 22 lataNie żyje medalista mistrzostw świata. Miał tylko 22 lataCzytaj dalej

Robert Kubica poznał swoją przyszłość

Dziś BMW ogłosiło, że jego nowym kierowcą został Jonathan Aberdein. Przez długi czas negocjował on z Audi, jednak druga z niemieckich ekip złożyła mu niesatysfakcjonującą ofertę. Z całego skorzystania skorzystali przedstawiciele BMW, którzy zdołali namówić go do podpisania kontraktu. Wiadomość o jego obecności w nowym zespole jest kluczowa dla Roberta Kubicy.

Polak liczył na to, że dostanie angaż w tej ekipie, jednak teraz wiadomo już, że to niemożliwe. Jego szansą na pojawienie się w DTM będzie stworzenie nowej, dedykowanej drużyny, która jeździłaby pod banderą Orlenu. Trudno jednak spodziewać się, by władze spółki zdecydowały się na tak kosztowny ruch tylko po to, by Robert Kubica miał gdzie jeździć.

Robert Kubica usłyszał brutalną prawdę

Niestety, fakty są takie, że Robert Kubica na dziś nie może liczyć na zatrudnienie w prestiżowych zawodach i trudno spodziewać się, by ta sytuacja miała zmienić się w najbliższym czasie. Możliwością byłaby kontuzja lub inna niedyspozycja jednego z obecnych kierowców którejś z drużyn. Polak wielokrotnie podkreślał, że rola rezerwowego go nie interesuje.

Wiemy już, że współpraca Kubicy z Orlenem będzie trwać dalej, choć nie wiadomo, w jaki sposób miałby on teraz reklamować polską spółkę. Wszystko wskazuje na to, że na kolejne wiadomości na temat przyszłości Roberta Kubicy przyjdzie nam jeszcze poczekać. Ci, którzy wierzyli w jego powrót do Formuły 1, muszą przygotować się na to, że będzie to raczej niemożliwe.

fot. Piotr Molecki/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat napastnika reprezentacji Polski. Nie pojedzie na Euro, kibice nie mogą uwierzyć
  2. Świetne wiadomości z TVP. Znany dziennikarz przejdzie do stacji na Euro 2020
  3. Przerażające doniesienia ze świata sportu. Ofiary gwałtów postanowiły przerwać milczenie
  4. Krzysztof Piątek odmówił Mourinho. Napastnik poszedł za radą żony
  5. Legia Warszawa pozbywa się dwóch piłkarzy. Nie zobaczymy ich na boiskach Ekstraklasy
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News