Robert Kubica
Twitter/DTM
Autor Bartosz Goluch - 6 Września 2020

Groźna kraksa w wyścigu Roberta Kubicy. Członkowie zespołu aż złapali się za głowy (WIDEO)

Robert Kubica wziął udział w niedzielnym wyścigu serii DTM na holenderskim torze w Assen. Na torze panowały bardzo trudne warunki, spowodowane obfitymi opadami deszczu. Na trasie wyścigu doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego jedno z aut zostało doszczętnie rozbite.

Do kraksy doszło mniej więcej w połowie wyścigu. Szwajcar Fabio Scherer (Audi) wypadł z toru, uderzył w bandę i doszczętnie rozbił swoje auto. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, a tor został uprzątnięty. Niestety nie udało się wznowić wyścigu bezpośrednio po wypadku, gdyż na domiar złego nad torem przeszła nawałnica. Jury zdecydowało, że trzeba poczekać na poprawę pogody, gdyż jazda w takich warunkach jest zbyt niebezpieczna.

Wielki skandal na FAME MMA. Brutalny faul zawodnika, jego rywal mógł zostać kaleką (WIDEO)Wielki skandal na FAME MMA. Brutalny faul zawodnika, jego rywal mógł zostać kaleką (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski poruszył sercami tysięcy Polaków. Pokazał zdjęcie z córką, które rozczuli każdego (FOTO)
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

Robert Kubica na odległym miejscu, wyścig dokończony po długiej przerwie

W końcu samochody stanęły na polach startowych, chociaż przerwa trwała kilka dobrych minut. Gdy przestało lać, ogłoszono restart za samochodem bezpieczeństwa. Do zakończeniu wyścigu zostało 11 minut plus jedno okrążenie. W trudnych warunkach najlepszy okazał się 21-letni Van der Linde z BMW. Drugie miejsce zajął zwycięzca sobotniego wyścigu Holender Robin Frijns (Audi RS 5 DTM), a trzeci był lider klasyfikacji generalnej cyklu Szwajcar Nico Mueller (Audi RS 5 DTM).

Robert Kubica może żałować straconej szansy na dobry występ. Polak zaczynał z dziesiątej, czyli najwyższej w tym sezonie pozycji startowej. Ostatecznie zakończył wyścig na 14. pozycji. Gorzej wypadło tylko dwóch kierowców. Nasz kierowca stracił do lidera prawie 18 sekund.

Justyna Żyła znalazła nową miłość swojego życia? Piotr może załamać się z zazdrości, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Justyna Żyła znalazła nową miłość swojego życia? Piotr może załamać się z zazdrości, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Kubica daleko w klasyfikacji generalnej

Robert Kubica zajmuje 15. lokatę w klasyfikacji generalnej DTM. Polak zdobył dotychczas tylko jeden punkt, który pozwolił mu wyprzedzić ostatniego w rankingu Fabio Scherera, który ani razu nie znalazł się na punktowanym miejscu. Cztery pierwsze lokaty zajmują kierowcy Audi: Nico Mueller (164 pkt), Robin Frijns (138 pkt), Rene Rast (120 pkt) i Loic Duval (71 pkt).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przestępstwo ścigane prawem. Za wyrzucenie niedopałka na ulicę zapłacą ponad 1000 zł kary
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Krzysztof Stanowski grzmi po meczu reprezentacji Polski. Na oczach tysięcy widzów padły mocne słowa
  4. Tragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratować
  5. To już prawie pewne. Legia Warszawa straci swoją młodą gwiazdę. Klub ma rozmawiać nie tylko z Napoli
  6. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News