Robert Kubica
NELSON ALMEIDAAFPEast News
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Czerwca 2020

Robert Kubica wrócił na tor. Nasz kierowca nie będzie dumny z tego przejazdu

Robert Kubica rozpoczął dzisiaj przygotowania do swojego debiutu w wyścigowej serii DTM. Pierwszym etapem są testy na słynnym torze Nuerburgring. Polski kierowca ma za sobą pierwszą serię treningową. Niestety wynik, jaki osiągnął, pozostawia wiele do życzenia. 

Robert Kubica będzie w tym sezonie startował w wyścigach niemieckiej serii DTM. Kierowca, który do tej pory startował za kierownicą zupełnie innych maszyn, musi szybko nauczyć się specyfiki swojego nowego pojazdu. Za Polakiem już pierwsza sesja treningowa, która dała niestety bardzo słabe rezultaty.

Radwańska zrzuciła ubrania i zapozowała w bikini. Zdjęcie rozgrzewa do czerwoności (FOTO)Radwańska zrzuciła ubrania i zapozowała w bikini. Zdjęcie rozgrzewa do czerwoności (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tyson wygrał turniej walk na gołe pięści. Jego przeciwnicy padali jak muchy
  2. Obostrzenia dla Polaków aż do jesieni? Słowa Szumowskiego wielu się nie spodobają


Robert Kubica zanotował słaby początek w serii DTM

W poniedziałkowy poranek na słynnym niemieckim torze Nuerburgring rozpoczęły się testy wyścigowej serii DTM. W tym roku w zmaganiach weźmie udział Robert Kubica, dla którego będzie to zupełnie nowe doświadczenie. Kierowca startował wcześniej za kierownicą zupełnie innych samochodów. Czasu na przygotowania jest niewiele mimo opóźnień w inauguracji sezonu z powodu pandemii koronawirusa.

Kubica ma niecałe dwa miesiące do planowanego startu rywalizacji na belgijskim torze Spa Francorchamps. W weekend 1-2 sierpnia rozegrane mają zostać pierwsze wyścigi sezonu 2020 składającego się łącznie z dziewięciu rund. Pierwszego doświadczenia za kierownicą przygotowanego dla niego BMW M4 DTM, Robert Kubica nie będzie wspominał najlepiej.

Ogromny dramat ikony futbolu. Próbował ratować syna, ale ten zmarł w jego ramionachOgromny dramat ikony futbolu. Próbował ratować syna, ale ten zmarł w jego ramionachCzytaj dalej


Polak zajął ostatnie miejsce w treningu

Pochodzący z Krakowa zawodnik okazał się najsłabszym spośród wszystkich kierowców podczas pierwszej serii treningowej. Kubica uzyskał czas 1:20.519 i zajął ostatnie miejsce, ze stratą ponad sekundy do najlepszego w sesji Philippa Enga. Oczywiście rezultatu Polaka nie można brać na razie za żaden wyznacznik, gdyż stawia on dopiero “pierwsze kroki” za kierownicą tego typu pojazdu. Testy na torze Nuerburgring potrwają od 8 do 11 czerwca. W poniedziałek zawodnicy ponownie wyjadą na tor o godzinie 14. Kolejna sesja treningowa potrwa do godziny osiemnastej.

Źródło: sport.onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzić
  2. Emisja CO2 może zostać zredukowana aż o 68 procent. Trzeba się jednak oprzeć na nowych technologiach
  3. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt
  4. Znany polski piłkarz zawalczy w MMA. Na boisku demolował rywali, jak będzie w klatce?
  5. Niedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdor
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News