Robert Kubica Orlen
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 8 Października 2019

Robert Kubica zostanie w Formule 1? Prezes Orlenu nie kończy współpracy z polskim kierowcą

Robert Kubica wciąż nie może być pewny swojej przyszłości po wygaśnięciu kontraktu z Williamsem. Nadal nie wiadomo, czy polski kierowca zostanie w Formule 1. W jego sprawie wypowiedział się natomiast prezes Orlenu.

Robert Kubica nadal nie wie, co będzie działo się w kolejnym sezonie Formuły 1. Możemy jedynie zastanawiać się, czy któraś z ekip zdecyduje się zatrudnić doświadczonego Polaka na najbliższy sezon, póki co jednak nie otrzymujemy żadnych oficjalnych informacji. Wiemy jedynie, że Polak bardzo chciałby jeszcze sprawdzać swoje możliwości wśród elity kierowców rajdowych.

Wobec ciszy medialnej na ten temat głos postanowił zabrać prezes Orlenu, a więc głównego sponsora Roberta Kubicy. Daniel Obajtek stwierdził, że nasz reprezentant wśród światowej elity ma pełne poparcie spółki. Państwowa firma dalej zamierza wspierać swojego jedynego przedstawiciela wśród najlepszych, który może być dla niej fantastyczną reklamą.

Zasłużony piłkarz wyrzucony z Barcelony. Kibice wściekli po decyzji zarząduZasłużony piłkarz wyrzucony z Barcelony. Kibice wściekli po decyzji zarząduCzytaj dalej

Robert Kubica nie jest pewny swojej przyszłości

- Nie wchodzi się do Formuły 1 tylko na rok. To budowanie marki. Prowadzimy rozmowy z paroma partnerami w tym zakresie. Orlen pozostanie w Formule 1 i Orlen będzie związany z Robertem Kubicą - powiedział Daniel Obajtek w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu".

Co wynika z wypowiedzi przedsiębiorcy? Wiemy, że polska spółka nie zamierza w żaden sposób rezygnować z Roberta Kubicy, a także z Formuły 1 i zamierza za wszelką cenę dążyć do tego, by mogła dalej być wiązana ze znaną na całym świecie marką. Trudno dziwić się, że nasza rodzima firma chciałaby być promowana również za granicą. Możemy spodziewać się, że działania w tym celu będą prowadzone za wszelką cenę.

Robert Kubica dalej będzie współpracować z Orlenem

Daniel Obajtek w późniejszej części swojej wypowiedzi dodał, że przyszłość Roberta Kubicy już niebawem powinna się wyjaśnić. Jak sam twierdzi, prawdopodobnie jest to już kwestia miesiąca lub dwóch. Wygląda więc na to, że w rzeczywistości niebawem dowiemy się, czy Robert Kubica może wiązać swoje przyszłe działania z Formułą 1. Pozostaje nam trzymać kciuki za naszego kierowcę.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News