Robert Kubica występy
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 8 Listopada 2019

Robert Kubica szczerze ocenia powrót do F1. "Byłem pewien, że będę w stanie to zrobić"

Robert Kubica w jednym z wywiadów postanowił w szczery sposób ocenić powrót do ścigania w Formule 1. Padły krytyczne słowa wobec samego kierowcy, który ma prawo być niezadowolony po tym, co się działo w tym sezonie.

Robert Kubica postanowił opowiedzieć o tym, jak sam ocenia swoje postępy w tym sezonie Formuły 1. Padły bardzo ostre słowa na temat występów polskiego kierowcy w ekipie Williamsa. Polak sam nie ukrywa, że nie uważa kończącego się sezonu za nawet przeciętny w swoim wykonaniu. Co ważne, nie twierdzi jednocześnie, że ponosi pełną odpowiedzialność za tą sytuację.

Kierowca znany od wielu lat z występów w Formule 1 twierdzi do dziś, że powrót do wyścigów po koszmarnym wypadku długo pozostawał marzeniem, które w końcu udało się spełnić. Jak sam jednak dodaje, nie może ocenić ostatnich miesięcy zupełnie pozytywnie, bo nie udawało mu się jeździć na tyle dobrze, by zaliczać choćby niezłe wyniki. Wszystko wyglądało póki co dokładnie odwrotnie, niż sobie wymarzył.

Najpiękniejsze gole Zbigniewa Bońka w reprezentacji Polski. Zapisał się w historii [WIDEO]Najpiękniejsze gole Zbigniewa Bońka w reprezentacji Polski. Zapisał się w historii [WIDEO]Czytaj dalej

Robert Kubica ocenia czas w ekipie Williamsa

- Gdy nie masz szans na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów, musisz być świadom pracy jaką wykonałeś. Musisz być dla siebie surowym sędzią, zachować realistyczne podejście. Moje ciało dobrze zareagowało na rywalizację w F1 po tylu latach przerwy - mówi Kubica dla Inside Racing. - Tymczasem ja byłem pewien, że będę w stanie to zrobić. Gdybym nie próbował wrócić, to bym tego nie udowodnił. Przydarzyło mi się wiele przykrych rzeczy na przestrzeni ostatnich lat, a nadal jestem kierowcą wyścigowym na najwyższym poziomie - dodaje Polak.

Robert Kubica doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pomimo wielu postępów, jakie poczynił w ostatnich miesiącach pod względem zawodowej jazdy i powrotu do pełni sił, wciąż nie jest w stanie przezwyciężyć pewnych przeciwności losu. Nie ukrywa on, że jest mu trudno pogodzić się z tym, że nie może zajmować miejsc nawet w środku stawki, co nie zależy od umiejętności.

Robert Kubica podsumowuje sezon

- Jestem sportowcem, jestem wojownikiem. Muszę być jednak szczery. Walka o 19. miejsce mnie nie interesuje. Wręcz mnie nie obchodzi. Nie zależy mi na tym, aby koniecznie być przed kolegą z zespołu na mecie. Nie znaczy to jednak, że nie daję z siebie 100 procent - dodał Robert Kubica.

Wciąż nie wiadomo, czy Polak w kolejnym sezonie dalej będzie jeździć w Formule 1. Na ten moment żadna z drużyn nie zaproponowała mu pracy w roli pierwszego kierowcy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News