Robert Kubica
instagram.com/robertkubica
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2020

Robert Kubica pojedzie w F1? Niespodziewany zwrot akcji, kibice są w szoku

Robert Kubica może wrócić na tor wyścigowy. W teamie Alfy Romeo może dojść do kilku przetasowań, które sprawią, że Polak wróci do czynnego udziału w wyścigach. Takiego zbiegu okoliczności nikt z kibiców sportów wyścigowych nie mógł się spodziewać.

Robert Kubica może wrócić do czynnej jazdy w wyścigach Formuły 1. Okazuje się, że w teamie Alfa Romeo może dojść do roszad, które pozwoliłyby Polakowi pojawić się raz jeszcze na torze wyścigowym. Gdyby się tak stało, mielibyśmy do czynienia z dość niespodziewaną sytuacją, której nie mogli spodziewać się nawet najwięksi fani talentu polskiego kierowcy.

Piękna sędzia z Polski wychodzi za mąż. Oświadczył jej się znany sędzia (FOTO)Piękna sędzia z Polski wychodzi za mąż. Oświadczył jej się znany sędzia (FOTO)Czytaj dalej

Robert Kubica wróci do F1? Szokujące doniesienia z teamu Alfy Romeo

Mimo że Kubica w zespole jest zatrudniony jako kierowca testowy i rezerwowy dla podstawowych członków teamu, to niebawem może dojść do poprawy pozycji Polaka w drużynie. Okazuje się bowiem, że gwiazdor teamu chce odejść na emeryturę i poświęcić się innej klasie wyścigów. Tą osobą jest mistrz świata Formuły 1 Kimi Raikkonen, któremu widocznie znudziło się wsiadanie do bolidów. Sam Fin deklaruje, że dla niego cenniejsze byłoby wygranie klasy WRC, niż kolejny tryumf w F1. Może to zwiastować, że popularny zawodnik w następnym sezonie będzie się zajmował zupełnie innymi wyścigami.

- Tytuł mistrza świata WRC znaczyłby dla mnie o wiele więcej niż mój tytuł w Formule 1. Dotychczas nikt tego nie zrobił, a to kolejny powód, bym się tym zainteresował - powiedział aktualny kierowca Alfa Romeo

Niezwykła szansa dla Kubicy

Jeśli emerytura Fina stanie się faktem, team Alfy Romeo będzie musiał postawić na swojego trzeciego kierowcę, albo zdecydować się na zatrudnienie nowego zawodnika. Zważając jednak na to, że Kubica jest doświadczonym kierowcą, to jego angaż w miejsce Raikkonena wydaje się bardzo prawdopodobny.

Sam team nie odnosi się jeszcze do deklaracji byłego mistrza świata w sprawie emerytury i kontynuowania kariery w WRC. Trzeba jednak przyznać, że słowa Fina odbiły się echem w świecie sportów motorowych, a dla Roberta Kubicy otworzyła się niesamowita szansa, aby po raz kolejny wrócić do wyścigów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mocne wyznanie byłego piłkarza Legii. "Nie chciałem tu zostać"
  2. Polski klub zarobi prawdziwą fortunę. Wszystko przez Krzysztofa Piątka
  3. Z ostatniej chwili. Nie żyje były mistrz Polski, wybitny sportowiec. Osiągał wielkie sukcesy
  4. Bundesliga. Gwiazdor klubu z Ligi Mistrzów podejrzany o gwałt. Pojawiły się poważne oskarżenia
  5. Z siódmej ligi na zaplecze Ekstraklasy. Niesamowity transfer polskiego klub
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News