Robert Kubica
YouTube Radio ZET
Autor Piotr Mika - 14 Sierpnia 2020

Kolejny tragiczny występ Roberta Kubicy. Były mistrz świata bez litości dla Polaka, "jest dramatyczny"

Robert Kubica nie ma zbyt dużego szczęścia w serii DTM, w której zaczął się ścigać w tym sezonie. Polak mimo dużych umiejętności, ma wiele problemów technicznych w swoim samochodzie. Z tego powodu Kubica w kolejnych wyścigach zajmuje zawsze odległe miejsca.

Robert Kubica ten sezon rozpoczął jako kierowca testowy w zespole Formuły 1, Alfa Romeo Racing Orlen Team, a także jako kierowca w serii DTM w zespole Orlen ART. Niestety, jego starty w tej drugiej serii wyścigowej są dalekie od pozytywnych, przez co na Polaka spada coraz większa krytyka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Krystyna Hajec-Wleciał, była kochana przez pokolenia Polaków
  2. Dramat na Pomorzu, są ranni. Wśród poszkodowanych dzieci
Na jaw wyszedł sekret małżeński Kamila Stocha. Wraz z żoną robią coś wspaniałego, co za okazy (FOTO)Na jaw wyszedł sekret małżeński Kamila Stocha. Wraz z żoną robią coś wspaniałego, co za okazy (FOTO)Czytaj dalej

Robert Kubica krytykowany przez byłego mistrza świata

Nasz kierowca w pierwszych wyścigach w serii DTM na torze Spa-Francorchampsw Belgii zajmował odległe lokaty. Zarówno w pierwszym jak i drugim wyścigu Polak zajął 14. miejsce. Niestety, w kolejnych zawodach, tym razem na niemieckim torze Lausitzring wcale nie było lepiej. Polak na 16 kierowców znów zajął 14. miejsce, a z jego relacji wynika, że jego samochód bardzo się ślizgał po torze.

Niewielka poprawa nastąpiła na drugim treningu, gdzie Robert Kubica uplasował się na 13. lokacie. Trudno jednak oczekiwać, aby jego samochód nagle zaczął sprawować się lepiej, choć każdy wyścig to z pewnością duże doświadczenie zarówno dla Kubicy jak i calego teamu. Jednakże dotychczasowa postawa naszego kierowcy nie umknęła uwadze byłemu mistrzowi serii DTM.

Marcin Najman nie wytrzymał. Zwrócił się do tysięcy Polaków z apelem, nie mógł dłużej siedzieć w spokojuMarcin Najman nie wytrzymał. Zwrócił się do tysięcy Polaków z apelem, nie mógł dłużej siedzieć w spokojuCzytaj dalej

"To jedno wielkie rozczarowanie"

Bez żadnych sentymentów postawę polskiego kierowcy skomentował były kierowca tej serii. - Kubica? To nie jest poziom DTM. Trochę mi go żal, bo nie jeździ aż tak źle. Jego miejsce było może nawet zbyt odległe, ale nie ukrywajmy, to dramatyczne miejsce. To jedno wielkie rozczarowanie - powiedział Timo Scheider, były mistrz DTM, cytowany przez portal "motosport-total.com".

Scheider zwraca uwage na to, że Polak nie tylko źle sobie radzi na torze, ale błąd popełnił jeszcze przed startem rywalizacji, wybierając zły samochód - Gdybym był Robertem i zbudował sobie nowy prywatny zespół za pieniądze moich sponsorów, na pewno nie pomyślałbym o BMW. Nawet neutralny widz dostrzega, że jak ktoś chce odnieść sukces w sportach motorowych, to lepiej byłoby kupić sobie pojazd Audi. Naprawdę nie trzeba być ekspertem w dziedzinie technologii. Wystarczy spojrzeć na wyniki na przestrzeni lat. - wskazuje były mistrz DTM.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tydzień kolumbijski w Biedronce. W bananach upchali 19 kg kokainy
  2. Gigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranie
  3. Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki
  4. Piłkarze Śląska Wrocław złamali restrykcyjne prawo. Teraz będą musieli wyciągnąć z portfela tysiące złotych
  5. Buty noszone przez legendę NBA, Michaela Jordana, wystawione na aukcji. Sprzedano je za astronomiczną kwotę
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News