Robert Kubica
instagram.com/robertkubica
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Kwietnia 2020

Robert Kubica szpanuje swoimi samochodami. Luksus, o którym może marzyć każdy (ZDJĘCIA)

Robert Kubica był na ustach całej Polski, kiedy przyjął propozycję ze strony teamu Alfy Romeo, aby zostać jej kierowcą testowym. Polak co prawda w tym sezonie nie miał wielu szans, aby się wykazać i czeka, tak jak cały świat wyścigów na wznowienie sezonu. Kierowca nie daje jednak o sobie zapomnieć i pochwalił się swoimi samochodami. Trzeba przyznać, że takie pojazdy chciałby posiadać każdy.

Robert Kubica jest bez wątpienia najwybitniejszą i najbardziej barwną postacią polskich wyścigów samochodowych. Kierowca z Polski, który zapisał piękną kartę w wyścigach samochodowych lubi jeździć autem także poza torem. Mogliśmy się przekonać o tym ostatnio, ponieważ w trakcie wywiadu z Jakubem Przygońskim, organizowanym przez Orlen wyznał, jakie samochody posiada. Trzeba przyznać, że o takim luksusie wielu może pomarzyć.

Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaNie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa BońkaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Dezynfekcja maseczki. Wiele osób zapomina o tych istotnych kwestiach

Robert Kubica pochwalił się swoimi autami. Niezwykła kolekcja kierowcy

Kubica, który wraz z Przygońskim był gościem specjalnej transmisji Orlenu, powiedział, że prawdziwą perełką jego kolejki aut jest bolid F1 z 2006 roku, w którym udało mu się osiągnąć swoje pierwsze podium w zawodach Formuły 1. Jego ulubionym pojazdem jest jednak Porsche GT3 RS. Polak posiada to auto od 2008 roku i jest z nim bardzo związany.

- Kupiłem w 2008 roku Porsche GT3 RS. Mam sentyment do tego auta. Mam też bolid F1 z 2006 roku, w którym osiągnąłem pierwsze podium w F1. Brakuje tylko silnika, ale to nie tak, że chciałbym nim teraz jeździć na co dzień. Mam też parę busów, a nawet dwie lawety - opowiada Robert Kubica.

Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienieZnany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienieCzytaj dalej

Jedno z aut Kubica dostał w prezencie

W trakcie wywiadu Kubica wyznał, że jedno ze swoich luksusowych aut dostał w prezencie. W trakcie wyścigu Formuły 1 w Monako w 2010 roku szef Renault, podarował Nissana GT-R Polakowi w zamian za podium zawodów.

- Opowiem o jeszcze jednej ciekawej historii. Mam Nissana GT-R, którego dostałem, nie kupiłem, w 2010 roku, jeszcze w czasach jazdy dla Renault. Kilka miesięcy przed wyścigiem w Monako byliśmy na kolacji z szefem zespołu, który powiedział, że ma Nissana GT-R. Odpowiedział, że mi się podoba. Chciałem zrobić zakład, wtedy on się na mnie popatrzył. Ja na to, że jeśli stanę na podium w Monako, to go dostanę. I właśnie tak się stało - mówi Kubica.

TAK WYGLĄDA NISSAN GT-R. (źródło: youtube.com/AutoCentrum.pl)

Robert Kubica

TAK WYGLĄDA Porsche GT3 RS. (źródło: youtube.com/Automann-TV)

Robert Kubica

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy kraj na świecie oficjalnie odwoła wakacje? Jest możliwość regulacji przepisów
  2. Znaleziono ciało, konieczna jest pomoc. Policja wznawia sprawę sprzed lat
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Ograniczenia z powodu pandemii nawet do 2022? Naukowcy nie mają wątpliwości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News