Robert Kubica
youtube.com/Maxsimusik TV
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Maja 2020

Robert Kubica przerwał milczenie po wielu latach. Zdradził nieznane szczegóły swojej tragedii, straszne

Robert Kubica jest postacią, której nie trzeba przedstawiać fanom sportu w Polsce. Kierowca, który przed laty święcił tryumfy w zawodach Formuły 1 przez lata odbudowywał się po wielkiej tragedii, jaka rozegrała się w jego życiu. Sportowiec kilka lat temu miał poważny wypadek, przez który ucierpiała jego kariera, ale także ciało. Polski mistrz zdradził nieznane szczegóły wypadku.

Robert Kubica od tego sezonu jest kierowcą testowym teamu Alfy Romeo i sam może mówić o wielkim szczęściu w związku z powrotem do Formuły 1. Zważając na to, że polski sportowiec przeszedł w swoim życiu przez prawdziwy dramat, jego obecny angaż w wyścigach jest prawdziwym darem od losu. Polak przypomniał sobie ostatnimi czasy swój wypadek i opowiedział o szczegółach, o których nie zdawał sobie sprawy żaden polski kibic.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
   2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
   3. <
Wielki dramat rodziny gwiazdora. Umierał na ich oczach, nie byli w stanie mu pomóc. Zostawił żonę i dzieciWielki dramat rodziny gwiazdora. Umierał na ich oczach, nie byli w stanie mu pomóc. Zostawił żonę i dzieciCzytaj dalej

Robert Kubica wraca do nieszczęśliwego wypadku. "Straciłem nie tylko rękę"

Jedna z największych tragedii Kubicy wydarzyła się w trakcie rajdu Ronde di Andora w 2011. Przypomnijmy, że prowadzony przez Polaka samochód wpadł na barierkę i został przez nią przebity. Wtedy to Kubica ledwo co uszedł z życiem, a jego prawa ręka po dziś nosi ślady tragedii. Kubica, który o wypadku opowiadał wielokrotnie wrócił ostatnimi czasy do tragedii i powiedział o szczegółach, o których do tej pory milczał.

- Mało osób o tym wie, ale wówczas ucierpiała nie tylko moja ręka, ale i prawa noga. Była ona dużo słabsza. Teraz prawie wszystko się wyrównało. To mnie napędza do wsiadania na rower. Kolarstwo sporo mi dało – wyjawił Robert Kubica w rozmowie z dziennikarzami Eurosportu.

Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietęZ ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietęCzytaj dalej

Kolarstwo okazało się zbawienne dla sportowca

Okazało się, że pociechę w tych ciężkich chwilach Kubica znalazł w kolarstwie, które stało się jego prawdziwą pasją. Jak sam przyznał, dopiero jazda na rowerze pozwoliła mu wrócić do sportu i uwierzyć, że potrafi jeszcze wykonywać duży wysiłek.

- Muszę traktować kolarstwo jako sport, który mi pomaga, a nie mnie wykańcza . Czasem po ciężkim treningu są momenty, że rzuciłbym rower w kąt i o nim zapomniał. Ale kiedy odpocznę, to szybko do niego wracam. Jak każdy sportowiec lubię walczyć. Jestem stuprocentowym amatorem kolarstwa. To dla mnie pasja. Ale kiedy już staję na starcie, to próbuję dać z siebie wszystko. - powiedział polski kierowca.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Wyciekły dane 9 milionów osób i ponad 2 tysięcy kart kredytowych. Klienci linii lotniczych ofiarami hakerów
 2. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
 3. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
 4. Wielbiły go miliony. Dziś były reprezentant kraju walczy o życie, wyjątkowo smutna historia z Anglii
 5. Robert Lewandowski zwrócił się do wszystkich Polaków. Słowa nie pozostawiają wątpliwości
 6. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News