Robert Kubica
Thomas Pakusch via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Autor - 18 Października 2020

W końcu sukces Roberta Kubicy. Polak zaskoczył fanów na całym świecie, mamy podium

Robert Kubica nareszcie pojechał na miarę swoich możliwości. A może to w końcu samochód był przygotowany na miarę umiejętności Polaka? Najważniejsze jest to, że nasz kierowca, jeżdżący w tym sezonie regularnie w serii DTM, po raz pierwszy w karierze stanął na podium.

Robert Kubica od samego początku sezonu miał problemy aby dostosować się do wyścigów z serii DTM, jednak jego największym kłopotem był samochód, przez który niejednokrotnie Polak nie był nawet wstanie dojechać do mety. Część ekspertów już go skreślała, ale nasz kierowca jest wspaniałym przykładem, że cierpliwość może się opłacić.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym na świecie. Odstawił wielkiego Leo Messiego, pękamy z dumy
  2. Pojawiły się nowe obostrzenia, będą też kolejne pieniądze od rządu. Wiadomo już kiedy
  3. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Robert Kubica na podium w wyścigu DTM

W minionym sezonie polski kierowca spełnił marzenia i wrócił za kierownicę bolidu F1. Niestety, maszyny ze stajni Williamsa były tak złe, że Robert Kubica był w stanie zdobyć tylko 1 punkt, a przez większość wyścigów walczył bardziej ze swoim bolidem niż z innymi kierowcami. W tym sezonie Polak zdecydował, że zostanie kierowcą rezerwowym w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN, ale nie chciał przez cały rok siedzieć wyłącznie w padoku i czekać na swoją szansę.

Tym samym Robert Kubica postanowił, że równolegle będzie startował w wyścigach z serii DTM, gdzie kierowcy rywalizują w pojazdach bardziej zbliżonych do tych drogowych, niż bolidy Formuły 1. Początkowo Polak radził sobie fatalnie, a niektórzy eksperci nie zostawiali na nim suchej nitki, również ze względu na to, jaki pojazd wybrał. 35-latek nie oglądał się na nikogo i cały czas robił swoje, dzięki czemu w końcu doczekał się nagrody - pierwszego w karierze podium w serii DTM.

Anna Lewandowska padła ofiarą druzgocącego oszustwa. Opowiedziała o wszystkim milionom Polaków, smutneAnna Lewandowska padła ofiarą druzgocącego oszustwa. Opowiedziała o wszystkim milionom Polaków, smutneCzytaj dalej

Szczęśliwa niedziela dla polskich fanów

Robert Kubica ma za sobą już kilka startów w wyścigach z serii DTM, jednak początkowo zajmował odległe lokaty. Cały czas Polak starał się jednak lepiej poznać swoje BMW, które niestety miewało swoje kaprysy. Bywało tak, że dobrze zapowiadający się wyścig nasz kierowca musiał przerwać, ponieważ z powodu awarii pojazdu nie dało się jechać dalej.

Podobnie było w sobotę na torze Zolder, na którym odbywała się rywalizacja w serii DTM. Robert Kubica dobrze sobie radził, jednak w pewnej chwili musiał zjechać do garażu i ostatecznie wycofać się z wyścigu, co nie zwiastowało najlepiej również na niedzielny start. Tym razem jednak mechanicy spisali się na medal.

Pojazd wytrzymywał trudy wyścigu, a Robert Kubica wykorzystując błędu rywali piął się w górę stawki. Ostatecznie na metę dojechało tylko 10 kierowców, a nasz kierowca uplasował się na 3. miejscu. Dla 35-latka było to pierwsze podium w serii DTM oraz drugi wyścig, w którym zapunktował. Miejmy nadzieję, że to nie ostatni tak dobry wynik Polaka w tych wyścigach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Poważna awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chodzi o system dostarczania tlenu
  3. Prawda na temat Adama Nawałki wyszła na jaw. Dostał zdumiewającą propozycję
  4. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
  5. Cristiano Ronaldo oskarżony. Miał poważnie złamać prawo, Portugalczyk wyznał prawdę fanom
  6. Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News