Robert Kubica konferencja
YouTube - JohnyGniewko
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2019

Z ostatniej chwili: Robert Kubica ogłosił swoją przyszłość. "To była moja decyzja"

Robert Kubica zorganizował dziś konferencję prasową. Znany rajdowiec ogłosił swoje plany na nadchodzący sezon. Stwierdził, że decyzję podjął samodzielnie. Wiadomość dotycząca Polaka nie zaskoczyła fanów z całego świata.

Robert Kubica postanowił zorganizować dzisiaj bardzo ważną konferencję prasową. Pojawili się na niej również przedstawiciele spółki Orlen, która od dłuższego czasu wspiera naszego kierowcę w wszystkich działaniach marketingowych. Sympatycy Formuły 1 byli bardzo zainteresowani tym, co miał ogłosić Kubica w trakcie swojego przemówienia. Wiedzieliśmy, że chodzi o bardzo ważną decyzję.

Związany z drużyną Williamsa kierowca miał odnieść się do swoich planów na następny sezon i odpowiedzieć na najważniejsze pytania od dziennikarzy, którzy zajmują się wyścigami kierowców z elity. Wiele osób spodziewało się wielkiego przełomu, który miał zostać ogłoszony przez Polaka. Trzeba przyznać, że po jego wypowiedzi pojawiło się bardzo wiele głosów ulgi.

Ile zarabia Robert Lewandowski? Jego dzienna stawka jest niewyobrażalnaIle zarabia Robert Lewandowski? Jego dzienna stawka jest niewyobrażalnaCzytaj dalej

Robert Kubica podjął ważną decyzję

W poprzednim sezonie Robert Kubica występował w F1 jako kierowca z ekipy Williams Racing. Polak był wdzięczny, że jedna z drużyn występujących w Formule 1 dała mu szansę na powrót do wyścigów, jednak efekty jego ponownego startu były bardzo dalekie od oczekiwań. Zazwyczaj reprezentant naszego kraju kończył rajdy w końcówce stawki, narażając się na setki krytycznych komentarzy.

Co ważne, większość z nich nie dotyczyła jego umiejętności, lecz maszyn, którymi musiał dysponować. Kubica mógłby osiągać lepsze wyniki, lecz przeszkodziło mu w tym między innymi to, że pojazdy często ulegały awariom. Niektórzy spodziewali się, że w związku z tym dziś dowiemy się o odejściu Polaka z ekipy Williamsa. Kierowca miał dziś ogłosić swoją ostateczną decyzję.

- Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość, co muszę przemyśleć - powiedział Kubica na konferencji prasowej.

Robert Kubica odchodzi z Williamsa

- Zawsze mówiłem, że poświęciłem dużo energii i czasu, aby tu wrócić i skoro się udało, chciałbym zostać. Taki był cel, ale nie chcę zostawać za wszelką cenę. Przede wszystkim muszę robić coś, co da mi radość ze ścigania. To był trudny sezon, a starty w F1 po takie przerwie nie są łatwe. Chciałbym podziękować ekipie za tę szansę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość - dodał znany polski kierowca.

W związku z tym nie wiadomo, czy znów zobaczymy go w Formule 1. Wiele osób ma nadzieję, że tak właśnie będzie, lecz z pewnością nie będzie łatwo o znalezienie miejsca w którejkolwiek ze startujących ekip.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News