Robert Kubica
YouTube Radio ZET
Autor - 20 Września 2020

Świetny początek Roberta Kubicy. Był w czołówce, ale wyścig zakończył się dla niego totalną klapą

Robert Kubica musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami w swojej walce w wyścigach z serii DTM. Polak z każdym wyścigiem nabiera doświadczenia i prezentuje się coraz lepiej, jednak tym razem, gdy wydawało się, że zanotuje najlepszy wynik w sezonie, to jego pojazd znów odmówił posłuszeństwa.

Robert Kubica stara się łączyć obowiązki kierowcy rezerwowego w zespole Formuły 1, Alfa Romeo Racing Orlen, oraz pierwszego kierowcy w serii DTM. Na początku swojej przygody z DTM Polak radził sobie bardzo słabo, jednak kolejne wyścigi przynosiły poprawę wyników. Niestety, gdy wydawało się, że polski kierowca będzie cieszył się z bardzo dobrego miejsca, to jego BMW uległo poważnym uszkodzeniom.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  2. Poczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczysz
  3. Marcin Najman znowu zaskakuje. Wystąpi w znanym show, wszystko by uczcić legendę
Cały świat śmieje się z wydarzenia transmitowanego na TVP Sport. Nie wytrzymała nawet sama stacja (WIDEO)Cały świat śmieje się z wydarzenia transmitowanego na TVP Sport. Nie wytrzymała nawet sama stacja (WIDEO)Czytaj dalej

Robert Kubica nie dokończył niedzielnego wyścigu

W sobotę 35-letni kierowca zanotował najlepszy wynik w sezonie, kończąc kwalifikacje na bardzo dobrym, 7. miejscu. W niedzielnym wyścigu mogło być nawet lepiej, ponieważ Polak po starcie szybko przesunął się na 6. lokatę. Co więcej Robert Kubica był trzecim najlepszym kierowcą wśród tych ścigających się samochodami BMW.

Niestety, od samego początku jego przygody z DTM największym problemem naszego kierowcy był... właśnie samochód. Kubica niejednokrotnie powtarzał, że pojazd, którym się ściga, odstaje od konkurencyjnych aut, przede wszystkim od tych dostarczanych przez Audi. Tym razem awaria samochodu całkowicie przekreśliła jego starania.

Upojna randka Justyny Żyły. Nie ukrywa niczego, pokazała wszystko na Instagramie (FOTO)Upojna randka Justyny Żyły. Nie ukrywa niczego, pokazała wszystko na Instagramie (FOTO)Czytaj dalej

Zaprzepaszczone starania polskiego kierowcy

Pierwsze problemy Kubicy w tym wyścigu zaczęły się już wcześniej, choć ostatecznie nie miały one znaczenia. Za złe ustawienie się na starcie został ukarany 5 sekundami kary. Niedługo później Robert Kubica musiał zjechać do boksu i już z niego nie wyjechał. Okazało się, że uszkodzeniu uległa skrzynia biegów i dalsze ściganie nie było możliwe.

- Mieliśmy problem ze skrzynią. Po prostu padła. Start był dobry i wszystko szło ok. Tempo było dobre a ja oszczędzałem przednie opony na długi stint. Spokojnie. Przynajmniej było coś pozytywnego. Walka. - powiedział później Robert Kubica.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  2. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News