Robert Kubica DTM
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 21 Maja 2020

Oficjalnie : Robert Kubica wraca na tor. Został podany nowy termin, znamy konkretną datę

Robert Kubica po miesiącach wyczekiwania wraca na tor. W końcu podano datę testów przed startem sezonu w serii DTM, w której Polak jest debiutantem. Kubica jest kierowcą nowo powstałego zespołu Orlen Team ART. Pierwotnie testy miały się odbyć w marcu, ale epidemia koronawirusa wstrzymała start sezonu. Teraz wszystko jest na dobrej drodze, by kierowcy mogli rozpocząć ściganie.

Robert Kubica ma niewątpliwie powody do zadowolenia. Po długim wyczekiwaniu Polak wróci na tor. Władze serii DTM zapowiedziały, że niedługo odbędą się przedsezonowe testy, a do tego podały wstępny terminarz serii. Kubica zatem po raz pierwszy od lutego będzie mógł zasiąść za kierownicą na torze wyścigowym.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness? Znamy dokładną datęKiedy otworzą siłownie i kluby fitness? Znamy dokładną datęCzytaj dalej

Robert Kubica wraca na tor

Przedsezonowe testy serii DTM miały się odbyć początkowo w dniach 16-19 marca na włoskim torze Monza. Jednak z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa zostały najpierw przeniesione na niemiecki Hockenheim, a później całkowicie je odwołano. Dla Kubicy, który razem z nowopowstałym zespołem Orlen Team ART debiutuje w tej serii, była to trudna sytuacja.
W marcu Kubica odniósł się do odwołania testów. - Cały zespół bardzo czekał na start, ale nie udało się. Miejmy nadzieję, że ruszy on szybko. Cały świat czeka jednak obecnie na wyjaśnienie sytuacji z koronawirusem - powiedział kierowca cytowany przez portal powrotroberta.pl.

Sytuacja epidemiologiczna w Niemczech na tyle uległa poprawie, że władze DTM postanowiły przeprowadzić przedsezonowe testy. Kierwcy DTM jazdy próbne będą mieli od 8 do 11 czerwca na niemieckim torze Nuerburgring. W najbliższym czasie ma też zostać ogłoszony terminarz sezonu 2020. Wcześniej podano, że sezon miałby się zacząć w połowie lipca na ulicznym torze Norisring w Niemczech. Jednak ze względu na epidemię i koszty stworzenia toru ulicznego wydaje się to teraz mało prawdopodobne.

Kierowcy czekają na nowy sezon

Całą sytuację skomentował dyrektor zarządzający DTM Marcel Mohaupt. - Przygotowania do nowego sezonu DTM trwają z pełną mocą, mimo obecnej sytuacji. Dlatego cieszę się, że mogę potwierdzić organizację testów na Nurburgringu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni szefom obiektu, że udostępnili nam infrastrukturę i pozwolili na bezpieczne zorganizowanie jazd - przekazał

Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminacjęReprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminacjęCzytaj dalej

- Testy prowadzą nas w sposób naturalny do kolejnego kroku. Jesteśmy pewni, że wkrótce będziemy mogli zorganizować ekscytujące wyścigi. Opublikujemy też nowy kalendarz, który będzie uwzględniać nowe realia w sporcie motorowym - dodał Mohaupt.

Powrót na tor będzie wiązał się z przestrzeganiem rygorystycznych zasad. Wszystko by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pracownicy ekip będą musieli zachowywać między sobą dystans a na sam tor zostanie wpuszczona mocno ograniczona liczba osób. Dodatkowo kierowcy i ekipy będą regularnie badani pod kątem obecności COVID-19.

Robert Kubica oprócz tego, że jest kierowcą Orlen Team ART w serii DTM, to także jest kierowcą testowym w Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W słowa Andrzeja Dudy aż trudno uwierzyć. Mówił o polskiej turystyce
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News