Robert Kubica DTM
HOCH ZWEI / Thomas Suer via www.imago-images.de/Imago Sport and
Autor Aleksy Kiełbasa - 21 Sierpnia 2020

DTM: Robert Kubica dostanie wsparcie. Polak ma zbliżyć się do czołówki

Robert Kubica dziś po południu rozpoczął kolejny weekend w serii DTM. Tym razem Polak ma wypaść nieco lepiej, bowiem szef BMW zapowiedział, że nasz kierowca dostanie jeszcze większe wsparcie niż to miało miejsce do tej pory.

Robert Kubica łączny w tym sezonie ściganie się w DTM z rolą kierowcy rezerwowego w teamie F1, Alfa Romeo Racing Orlen. W DTM-ach Polak jeździ w barwach prywatnego zespołu Orlen Team Art i zasiada za kierownicą marki samochodu BMW. Na razie Kubica zbiera doświadczenie i stara się wyciągać wnioski w trakcie pierwszych startów, których niestety nie może zaliczyć do udanych. Model BMW M4 DTM znacznie ustępuje Audi RS5 DTM i generalnie wszystkim kierowcom rywalizującym tym pierwszym pojazdem, trudno o dobre rezultaty. Jednak jeśli chodzi o Roberta, ma on teraz dostać większe wsparcie niż dotychczas.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi

Robert Kubica narzeka na konkurencyjność auta

Jak się okazuje, samochód BMW był nieco bardziej konkurencyjny podczas przedsezonowych testów w Hiszpanii niż teraz. Takie odczucia ma m.in. Robert Kubica, który podkreśla, że przed pierwszym startem auto spisywało się znacznie lepiej. Okazuje się, że Francuzi z Orlen Team Art nie do końca rozumieją BMW Polaka i nie są w stanie go optymalnie ustawić. Kiedy szefostwo BMW dowiedziało się o tym, natychmiast zadeklarowało wsparcie dla Kubicy.

- Z naszej strony wygląda to tak, że robimy wszystko, aby pomóc Robertowi i jego zespołowi w lepszym zrozumieniu tego wszystkiego – powiedział w rozmowie z Autosportem Jens Marquardt, szef BMW Motorsport.

Jego słowa może potwierdzić fakt, że Orlen Team ART po ostatniej rundzie DTM na Lausitzringu pozostał na tym obiekcie i współpracował z BMW nad poprawkami do modelu M4 DTM.

Fantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęFantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzjęCzytaj dalej

Szef BMW: Kubica się zbliża do czołówki DTM

Według Jensa Marquardta, Robert Kubica zbliża się do czołowych kierowców serii DTM.

- Wszyscy wiemy, jak trudną serią jest DTM. Samochód jest trudny i skomplikowany w prowadzeniu. Wydobycie z niego maksimum możliwości nie jest łatwe. Kubica się zbliża do czołówki, ale cały proces zajmie mu jeszcze kilka wyścigów - powiedział szef BMW.

Jednak Marquardt podkreśla, że zespół również idzie do przodu, a Polak musi się oswoić z nowym realiami.

- Myślę, że w przypadku Roberta ważne jest, aby oswoił się z nową serią wyścigową. Pierwsza runda na Spa-Francorchamps była trudna. Ogólnie męczyliśmy się tam jako BMW. Na Lausitzringu poszliśmy do przodu – stwierdził.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News