Robert Kubica nowa ekipa
.
Autor Piotr Bernaciak - 22 Listopada 2019

Zwrot akcji w sprawie Roberta Kubicy. Polak znalazł nową ekipę, zostanie w Formule 1

Robert Kubica do niedawna nie mógł być pewny swojej przyszłości w Formule 1. Wydawało się, że po nieudanym sezonie opuści on rajdową elitę już na stałe. Media podają jednak, że rzeczywistość jest zupełnie inna.

Robert Kubica mógł już myślami żegnać się z Formułą 1 na stałe. Długo wydawało się, że po nieudanej współpracy z Williamsem żaden z zespołów nie będzie chciał go zatrudnić w wyścigach o punkty. Eksperci twierdzili, że po wypadku jego umiejętności zwyczajnie nie pozwalają na to, by ścigać się dłużej na najwyższym poziomie. W polskich mediach trwał chaos informacyjny.

Okazuje się jednak, że długa saga dotycząca pozostania Roberta Kubicy w Formule 1 ostatecznie dobiega końca. Docierają do nas informacje, że polski kierowca ostatecznie znalazł sobie nową ekipę i dalej będzie pojawiał się na torach wyścigowych. Wiadomości te z pewnością mogą ucieszyć polskich fanów zmagań F1. Wspomniane informacje podają światowe media.

Cristiano Ronaldo potajemnie wziął ślub? Media odsłaniają kulisy ceremoniiCristiano Ronaldo potajemnie wziął ślub? Media odsłaniają kulisy ceremoniiCzytaj dalej

Robert Kubica nie odejdzie z Formuły 1

- W ostatnich tygodniach Kubica, który powrócił do F1 po ośmioletniej przerwie, był łączony z kilkoma zespołami. Szef Haasa Guenther Steiner potwierdzał zainteresowanie jego zespołu, który również szukał kierowcy testowego oraz rezerwowego. Podobno zainteresowanie przejawiała również Alfa Romeo - czytamy w GP Today. Ostatecznie jego przyszłość będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Okazuje się, że Robert Kubica będzie kierowcą testowym ekipy Racing Point. Polak będzie wyjeżdżał na tor w pojazdach tego zespołu poza oficjalnymi wyścigami, testując najnowsze rozwiązania techniczne. Co więcej, będzie mógł łączyć tę funkcję z wyścigami w serii DTM, w której z kolei miałby reprezentować BMW. Wygląda więc na to, że w najbliższej przyszłości jego obowiązki będą wyglądać zupełnie inaczej.

Robert Kubica wciąż cieszy się szacunkiem

Robert Kubica nie jest już uznawany za kierowcę ze światowego topu, ale nadal wielu właścicieli ekip darzy go ogromnym szacunkiem. W roli kierowcy testowego widział go także szef Haasa, jednak Polak zdecydował się na wybranie Racing Point. Niewykluczone, że mógłby w przyszłości w szczególnym przypadku zastąpić któregoś z podstawowych kierowców w razie kontuzji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne wyróżnienie dla Jerzego Brzęczka. Selekcjoner nagrodzony za awans na Euro 2020
  2. Gwiazda reprezentacji Polski na wylocie z klubu. "Jest jednym z niepożądanych"
  3. Robert Lewandowski wyjawił sekret swojej niesamowitej formy. Jego wyznanie rozbawiło fanów
  4. Kolejny rekord pobity przez Roberta Lewandowskiego. Napastnik znów zapisał się w historii
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News