Robert Kubica
Facebook Robert Kubica
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Kwietnia 2020

Robert Kubica miał wypadek podczas wyścigu. Polski kierowca nie ukończył przejazdu

Robert Kubica mimo pandemii koronawirusa ma okazję uczestniczyć w wyścigach. Zespół polskiego kierowcy wystartował w kolejnym już 24-godzinnym wyścigu. Niestety naszemu przedstawicielowi w stawce najlepszych kierowców nie udało się ukończyć wyścigu z powodu wypadku.

Robert Kubica doznał wypadku na trasie 24-godzinnego wyścigu na legendarnym torze Nurburgring. Zespół polskiego kierowcy zmuszony był wycofać się z rywalizacji mimo bardzo wysoko zajmowanego miejsca.

Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuDlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
 2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Robert Kubica wziął udział w kolejnym specjalnym wyścigu

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszelkie imprezy sportowe zostały wstrzymane bądź odwołane. Restrykcje nie ominęły środowiska sportów motorowych, w tym Formuły 1, która powinna rozpocząć starty już w marcu. Polski reprezentant w stawce najlepszych kierowców wyścigowych świata, Robert Kubica mimo wszystko ma okazję do rywalizacji.

Kubica wziął już po raz kolejny udział w specjalnie zorganizowanym wirtualnym wyścigu. Tydzień temu ukończył zorganizowane na platformie iRacing 12-godzinne zmagania na torze Suzuka na trzecim miejscu. Tym razem słynny kierowca miał mniej szczęścia. Z dalszej jazdy wyeliminował go wypadek, jakiego doznał na trasie.

Błaszczykowski kupił prawdziwy pałac. Tyle pokoi i luksusu, że aż można się zgubić, wydał miliony złotychBłaszczykowski kupił prawdziwy pałac. Tyle pokoi i luksusu, że aż można się zgubić, wydał miliony złotychCzytaj dalej


Polak musiał wycofać się z rywalizacji po wypadku

Wirtualny wyścig rozpoczął się w sobotę o godzinie 15:45. Polak usiadł za kierownicą BMW Z4, a jego partnerami w stajni Orlen Team podobnie jak przed tygodniem byli Marcin Skrzypczak, Niall Quinn, Pablo Araujo oraz dodatkowo Graham Quinn. Na półmetku rywalizacji na słynnym niemieckim torze Polak zajmował wysokie szóste miejsce.

Niestety przy próbie zdublowania innego zawodnika Kubicy przydarzyła się kolizja, która zmusiła go do zjazdu do alei serwisowej. Naprawa uszkodzonego auta miała potrwać około 25 minut. Mimo iż udało się ostatecznie powrócić na tor, to team Polaka zdecydował się wycofać z rywalizacji.

"5 minut przed połową wyścigu Kubica i TeamORLEN Targa kończy wyścig. Kolizja z innym samochodem wyeliminowała zespół z dalszej walki" - napisał zespół Kubicy na Twitterze.

Źródło: Twitter Orlen Team

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nasi sąsiedzi otworzyli granice, a teraz odradzają podróży. Zadziwiający apel szefa MSZ
  2. Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, jest wideo
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News