Robert Kubica
Youtube/DAZN
Autor - 28 Stycznia 2020

Robert Kubica w nowym teamie? Wielkie zainteresowanie usługami Polaka

Robert Kubica jest bliski przejścia do nowej drużyny. Byłby to ciekawy ruch ze strony polskiego kierowcy, którym są zainteresowane nowe teamy.

Robert Kubica niedawno podpisał kontrakt z Alfa Romeo Orlen Racing, do tego w barwach BWM planuje brać udział w Deutsche Tourenwagen Masters, najważniejszej serii wyścigowej samochodów w Niemczech. Możliwe jednak, że będzie to robił jako kierowca innego teamu.

Były klub Bryanta nie zagra. Specjalne oświadczenie władz NBAByły klub Bryanta nie zagra. Specjalne oświadczenie władz NBACzytaj dalej

Robert Kubica będzie jeździł w innym zespole?

35-latek w sezonie 2020 może nie być reprezentantem BMW w serii DTM, choć sądzono, że jest to niemal pewne. Polak jest coraz bliżej nawiązania współpracy z prywatnym zespołem. Co najbardziej istotne, jego sponsorem ma zostać PKN Orlen.

Niemiecka seria wyścigowa ma spore kłopoty przez wycofanie się z DTM R-Motorsport oraz Aston Martin. Przez to Audi oraz BMW planują potraktować zawody w 2020 roku jako przejściowe. Bardzo możliwe jest to, że przez to do rywalizacji włączy się jeszcze przynajmniej jeden prywatny team.

Robert Kubica może nie jeździć dla BWM

Czasu na to jest mało, ponieważ już w połowie marca ruszą testy w Monzy. Nawet BMW jeszcze nie skompletowało swojej kadry. Ostatnie miejsce w teamie miało być przeznaczone dla Kubicy, jednak serwis "Motorsport Magazine" poinformował, że złożona została bardzo poważna oferta Jonathanowi Aberdeinowi, który rok temu jeździł w barwach Audi w prywatnym WRT.

Przez to Robert Kubica najprawdopodobniej zostanie zatrudniony w prywatnym teamie, który będzie finansowany przez Orlen. Szczegóły nie są jednak znane. Wiadomo tylko, że ten Koncern Naftowy miałby zapłacić od trzech do sześciu milionów euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sport w Chinach zagrożony. Wszystko przez koronawirus
  2. Były napastnik Cracovii bliski Krakowa. Zagra w Wiśle
  3. Robert Kubica w nowym teamie? Wielkie zainteresowanie usługami Polaka
  4. Przyszłość Piątka wyjaśni się w piątek. Polak zagra w Premier League
  5. Ważne informacje o polskich skoczkach. Miejmy nadzieję, że odzyskają formę
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News