Robert Kubica
Rex Features/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 30 Października 2020

Fatalne wiadomości dla Roberta Kubicy. Zespół Alfa Romeo podał ważną wiadomość

Roberta Kubica musi już niemal na pewno pożegnać się z marzeniami o Formule 1. Zespół Alfa Romeo Racing Orlen podał wiadomość, która przekreśla szansę Polaka na fotel kierowcy z kolejnym sezonie, co praktycznie oznacza pożegnanie się naszego kierowcy ze światem F1 w roli zawodnika. Kolejny, roczny rozbrat z Królową Motosportu, nie pozostawiłby złudzeń dla krakowianina.

Robert Kubica rok temu pożegnał się ze startami w Formule 1. Polak był kierowcą Williams Racing. Jednak po sezonie 2019, krakowianin rozstał się z brytyjskim teamem i dołączył do Alfy Romeo.

Wówczas za 35-latkiem poszedł także polski koncern Orlen i dzięki temu, ekipa z Hinwil nazywa się Alfa Romeo Racing Orlen, bowiem petrochemia z Płocka stała się sponsorem tytularnym.

Kubica w Alfie pełni rolę kierowcy rozwojowego i ma czasem okazję do uczestniczenia w treningach F1 przed kolejnymi Grand Prix. Robert z pewnością miał nadzieje na powrót do ścigania się jako podstawowy zawodnik w sezonie 2021, ale wydaje się, że jest to już niemożliwe.

Marcin Najman nie mógł wytrzymać. Zaatakował słynnego, polskiego dziennikarza, Marcin Najman nie mógł wytrzymać. Zaatakował słynnego, polskiego dziennikarza, "jesteś zerem" (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Grzegorz Krychowiak był o krok od legendarnego klubu. Mógł trafić tam już latem, zabrakło naprawdę niewiele
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lata

Alfa Romeo pojęła decyzję. Robert Kubica nie dostanie fotela kierowcy

Włodarze Alfy Romeo Racing Orlen podjęli decyzję, co do obsady foteli kierowców swojego teamu na sezon 2021.

Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi utrzymali swoje pozycje i to oni będą podstawowymi zawodnikami stajni z Hinwil w przyszłym roku.

Choć jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że 41-letni Fin zdecyduje się przejść na emeryturę, to najwidoczniej wciąż odczuwa głód ścigania się w Formule 1.

To oznacza, że Robert Kubica nie zasiądzie za kierownicą bolidu Alfy w kolejnym sezonie i należy przypuszczać, że nie stanie się to także w barwach innego zespołu.

Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lataPolsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Stanisław Gazda, gwiazdor miał 82 lataCzytaj dalej

Robert Kubica raczej powinien pożegnać się z marzeniami o Formule 1

Sytuacja na rynku transferowym w zespołach Formuły 1 jest bardzo gorąca. Jednak nie należy spodziewać się, że któryś z teamów da szansę Robertowi Kubicy.

Krakowianin mógłby mieć tylko niewielkie nadzieje na angaż w Hassie. Wiadomo, że Amerykanie kompletnie zmieniają skład na kolejny sezon i żegnają się z Kevinem Magnussenem oraz Romainem Grosjeanem.

Jednak lista oczekujących na fotel kierowcy w Królowej Motosportu jest bardzo długa, bowiem oprócz zawodników z obecnej stawki, jest także młoda i piekielnie zdolna młodzież z Formuły 2.

Dlatego można się spodziewać, że Kubica będzie dalej pełnił funkcję kierowcy rozwojowego w Alfie Romeo. Z kolei przyszłość, co do jego kariery jest bardzo niejasna.

Nie wiadomo, czy seria DTM będzie dalej kontynuowana, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj. Dla Polaka zakończenie zmagań tej kategorii wyścigowej byłoby wielkim ciosem, bowiem Robert wywalczył już w swoim debiutanckim sezonie podium, kiedy zajął 3 miejsce na torze Zolder. Ponadto 35-latek ma na swoim koncie 16 punktów i widać, że w końcu odnalazł się w nowej rzeczywistości.

Na rozstrzygnięcie losów Roberta Kubicy przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie jeszcze kilka tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą kary dla wszystkich, Sejm przyjął nowe prawo. Wysokie grzywny za konkretne przewinienia w czasie epidemii
  2. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  3. Grzegorz Krychowiak był o krok od legendarnego klubu. Mógł trafić tam już latem, zabrakło naprawdę niewiele
  4. Ciężka sytuacja Lecha Poznań. Najwięksi rywale bezlitośni, awans z grupy niemożliwy?
  5. Klasyk w Pucharze Polski odwołany. Kibice nie kryją rozczarowania
  6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News