Robert Lewandowski
BERND THISSEN/AFP/East News
Autor Wojciech Olszowy - 2 Stycznia 2021

Robert Lewandowski straci kolegę z drużyny? Wielki transfer już w następnym tygodniu, mowa o Realu Madryt

Robert Lewandowski właśnie traci jednego z kolegów. Odejście Davida Alaby z Bayernu jest już kwestią czasu. O tym transferze mówiono od dłuższego czasu, gdyż Austriak nie przedłużał swojej umowy z klubem. Obie strony nie potrafiły dojść do porozumienia w sprawie wynagrodzenia piłkarza, który chciał znacznej podwyżki.

  • David Alaba po dwunastu latach odchodzi z Bayernu
  • Piłkarz i klub nie mogli dojść do porozumienia ws. nowego kontraktu
  • Austriak trafi do Realu Madryt

Robert Lewandowski będzie musiał pożegnać swojego klubowego kolegę Davida Alabę. Austriak opuszcza Bayern Monachium, w którym spędził dwanaście lat swojego życia i całą piłkarską karierę. Obrońca udaje się teraz do słonecznej Hiszpanii, gdzie zostanie zawodnikiem Realu Madryt.

Robert Lewandowski traci kolegę

Odejście Davida Alaby z Bayernu było już praktycznie przesądzone. W czerwcu 2021 roku kończy się jego umowa z klubem. W ostatnim czasie trwały rozmowy na temat przedłużenia kontraktu zawodnika z Bayernem. Obie strony nie mogły jednak dojść do porozumienia. Alaba oczekiwał znacznej podwyżki.

Według doniesień mediów Austriak domagał się od Bayernu zarobków w wysokości 200 tys. euro za tydzień gry. Na takie warunki nie chciał przystać klub. Taka podwyżka oznaczałaby, że 28-latek stałby się obok Roberta Lewandowskiego oraz Manuela Neuera najlepiej opłacanym zawodnikiem klubu.

Rozmowy się przeciągały i nie było żadnych postępów. Bayern przedstawił swoją ostateczną ofertę, czyli 5-letniego kontrakty i 11 milionów euro i 6 milionów w bonusach rocznie, która została odrzucona przez zawodnika. Klub nie miał zamiaru dalej się bawić i zakomunikował, że żadnej nowej oferty nie będzie. - Do soboty nie usłyszeliśmy żadnej odpowiedzi, więc nasz dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić zaczął aktywnie poszukiwać sprawdzenia sytuacji z reprezentantem zawodnika. Odpowiedź była taka, że nasza propozycja wciąż nie jest satysfakcjonująca i że powinniśmy ją przemyśleć. Dlatego zdecydowaliśmy się wycofać ofertę ze stołu. To oznacza, że na ten moment nie ma już żadnej propozycji nowego kontraktu - powiedział prezes klubu Herbert Hainer.

Skandal w Turnieju Czterech Skoczni się powtórzy? Media wskazują na poważny błąd, który może wpłynąć na konkursSkandal w Turnieju Czterech Skoczni się powtórzy? Media wskazują na poważny błąd, który może wpłynąć na konkursCzytaj dalej

Oznaczało to, że jeżeli piłkarz nie przyjmie jednak tej oferty, to pożegna się z klubem. Nie było informacji, że Alaba rozważa przyjęcie takiej propozycji. Od teraz może on skorzystać z przysługującego mu Prawa Bosmana. Jest to przepis, według którego zawodnik może podpisać nową umowę z klubem na poł roku przed końcem obowiązującego kontraktu. Tę sytuację chce jak najszybciej wykorzystać Real Madryt.

David Alaba przejdzie do Realu Madryt

O hiszpańskim kierunku dla Davida Alaby mówiło się już od dłuższego czasu. Jako głównych kandydatów wymieniano Barcelonę oraz Real Madryt. Transfer do stolicy Katalonii już raczej nie wchodzi w grę, gdyż klub ma poważne problemy finansowe i może ich nie stać na spełnienie oczekiwań zawodnika. W takiej sytuacji głównym faworytem jest zespół Królewskich.

Real chce jak najszybciej rozwiązać sprawę przenosin Davida Alaby. W Madrycie doskonale wiedzą, że rzadko pojawia się na rynku transferowym takiej klasy zawodnik, który jest do wzięcia za darmo, dlatego chcą ubiec inne kluby. W zasadzie wszystko powinno być już formalnością i kwestią dni. Media donoszą, że mistrzowie Hiszpanii oraz Austriak doszli już wcześniej do porozumienia.

Według doniesień dziennika "Marca" Alaba podpisze z Królewskimi 4-letni kontrakt. Co ciekawe zarobi mniej, niż oferował mu Bayern. Jak podaje dziennik, wynagrodzenie będzie wynosić 10 milionów euro za sezon. Transfer został już zaakceptowany przez Zinedine'a Zidane'a. Austriak będzie poważnym wzmocnieniem defensywy Realu. Miałby on być na ten moment konkurentem dla Raphaela Varane'a, a w przyszłości następcą Sergio Ramosa.

Odejście z Bayernu oznacza koniec 12-letniej przygody Davida Alaby w zespole z Monachium. Trafił tam w wieku 16 lat i szybko dostawał się do pierwszej drużyny. Już jako niespełna 20-latek był ważną częścią drużyny. Jako zawodnik Bawarczyków dwukrotnie zdobywał Ligę Mistrzów i dziewięciokrotnie triumfował w Bundeslidze. W sumie zagrał w 404 spotkaniach, w których strzelił 32 gole i zaliczył 49 asyst.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News