Robert Lewandowski gole
twitter.com/Eleven Sports PL
Autor Łukasz Kowalski - 3 Stycznia 2021

Niesamowity początek roku Roberta Lewandowskiego. Znów nie dał rywalom szans, piękne trafienia Polaka (WIDEO)

Robert Lewandowski w wielkim stylu rozpoczął swój 2021 rok. Polski napastnik strzelił dwie bramki i poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa nad FSV Mainz 05 5:2. Dla kapitana reprezentacji Polski były to trafienia numer 18 i 19 w tym sezonie Bundesligi. Lewandowski ma wielkie szanse na wyrównanie legendarnego rekordu Gerda Müllera.

• Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w swoim pierwszym meczu 2021 roku
  • Polak po raz kolejny błysnął swoją formą strzelecką
  • Napastnik Bayernu Monachium po 14. kolejkach ligowych ma na koncie 19 goli

Robert Lewandowski w wielkim stylu rozpoczął 2021 rok. Polski napastnik wyszedł w pierwszym składzie Bayernu Monachium na mecz 14. kolejki z FSV Mainz 05 i poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

Pierwsza połowa meczu Bayernu Monachium z Mainz miała zaskakujący przebieg. Po słabej grze mistrzów Niemiec i golach Jonathana Burkardta oraz Alexandra Hacka Bayern schodził na przerwę przegrywając 0:2.

Robert Lewandowski z kolelnymi bramkami dla Bayernu Monachium

W drugiej połowie podopieczni trenera Hansiego Flicka rzucili się do odrabiania strat. Szybko, bo już w 50 minucie kontaktowego gola strzelił Joshua Kimmich po asyście Lewandowskiego. Pięć minut później było już 2:2 po trafieniu Leroya Sane, który wykorzystał podanie Kimmicha.

Piłkarze Bayernu na prowadzenie wyszli w 70 minucie spotkania. Niklas Süle najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym rywali i strzelił gola na 3:2. Na kolejnego gola Bawarczycy czekali zaledwie 6 minut.

Skandaliczne słowa Graneruda o polskich skoczkach. Nie nauczył się przegrywać, kibicom opadły szczękiSkandaliczne słowa Graneruda o polskich skoczkach. Nie nauczył się przegrywać, kibicom opadły szczękiCzytaj dalej

Obrońca Mainz Leandro Barreiro Martins ostro sfaulował w polu karnym Serge'a Gnebry'ego i sędzia Markus Schmidt nie wahał się ze wskazaniem na wapno. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Lewandowski.

Kapitan polskiej kadry uzbierał dublet po zaledwie siedmiu minutach. Polski napastnik uciekł w polu karnym obrońcom rywali i pięknym strzałem z powietrza ustalił wynik spotkania. To było już jego 19. trafienie w obecnym sezonie Bundesligi.

Niesamowite liczby Lewandowskiego w tym sezonie

Jeszcze nie minęła połowa sezonu, a Lewandowski jest w połowie drogi do pobicia rekordu Gerda Müllera, który w sezonie 1971/1972 strzelił 40 goli w Bundeslidze. Najwyższy wynik Polaka w jednym sezonie Bundesligi to 34 trafienia z poprzedniego sezonu.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera niemieckiej Bundesligi. Po 14. kolejkach mają na koncie 33 punkty. Dwa "oczka" ma goniący ich RB Lipsk. Podium zamyka Bayer Leverkusen, który uzbierał do tej pory 28 punktów.

W niedzielę z bardzo dobrej strony pokazał się inny z reprezentantów Polski. W meczu Napoli z Cagliari dwie bramki strzelił Piotr Zieliński. Polski pomocnik najpierw huknął pod poprzeczkę zza pola karnego, a później popisał się fantastyczną techniką. Zieliński minął przyjęciem dwóch rywali i strzelił gola na 2:1. Ostatecznie jego drużyna wygrała 4:1.

Udany weekend w Bundeslidze zaliczył także Krzysztof Piątek. Polak w meczu z Schalke Gelsenkirchen pojawił się na boisku dopiero w 78. minucie, a chwilę później już cieszył się ze swojego czwartego trafienia w tym sezonie. Jego Hertha Berlin w sobotę wygrała 3:0.