Robert Lewandowski na konferencji
Autor Piotr Bernaciak - 3 Września 2019

Robert Lewandowski o nadchodzących meczach: "Wiem, że łatwo nie będzie"

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat trwającego zgrupowania reprezentacji Polski i nadchodzących meczów. Kapitan kadry jest pełen optymizmu w związku z meczami ze Słowenią i Austrią.

Robert Lewandowski zjawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, z którą niebawem zagra w meczach ze Słowenią i Austrią. Kapitan naszej kadry pojawił się również na konferencji prasowej, gdzie miał okazję odpowiedzieć na pytania zadawane przez dziennikarzy. Dotyczyły one tego, jak wyglądać będą najbliższe dwa mecze i co o rywalach sądzi nasz napastnik.

- To jedno z ważniejszych zgrupowań w eliminacjach. Wiem, że łatwo nie będzie. Pierwszy mecz na Słowenii może być trudniejszy. Nie ze względu na to, kto wydaje się lepszy na papierze, ale fakt, że gramy na wyjeździe, bo te mecze są trudniejsze. Pierwszy mecz może nam wiele dać, bo później do drugiego spotkania inaczej się podchodzi. Jeśli podejdziemy tak, jak powinniśmy, z jakością i umiejętnościami, to wrócimy do Warszawy optymistycznie nastawieni, jako zespół z trzema punktami więcej. To może być najważniejsze w trakcie tego zgrupowania - stwierdził Robert Lewandowski.

Śląsk sprowadził piłkarza Milanu. Może zostać jednym z najlepszych w EkstraklasieŚląsk sprowadził piłkarza Milanu. Może zostać jednym z najlepszych w EkstraklasieCzytaj dalej

Kapitan reprezentacji Polski odniósł się do spotkania ze Słowenią przed dziesięcioma laty, które zakończyło się dymisją Leo Beenhakera i wysoką porażką naszej drużyny narodowej. Po latach spotkanie wspomina się bardziej z racji zwolnienia Holendra przed kamerami przez Grzegorza Lato.

- Pamiętam kulisy bardziej, niż sam mecz. Nie ma co porównywać tamtej reprezentacji do obecnej, do poziomu jaki wtedy prezentowaliśmy i teraz, ani właśnie kulis w jakich wtedy się znaleźliśmy. Dziesięć lat temu graliśmy zupełnie inaczej, to była inna szkoła - stwierdził krótko Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski o meczach ze Słowenią i Austrią

- Jedziemy tam zrobić swoje, nie ma tamten wynik i mecz żadnego wpływu. Porównania nie mają sensu. Dla młodego zawodnika to było szokujące, gdy teraz o tym pomyślę, ale nie mi oceniać. To będą zupełnie inne okoliczności - zakończył kapitan naszej reprezentacji.

Mecz ze Słowenią odbędzie się już 6 września na Stadionie Stozice w Lublanie. Trzy dni później zagramy drugi raz w tych eliminacjach z Austrią, tym razem na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Następny artykuł