Robert Lewandowski
YouTube/Bundesliga
Autor Wojciech Olszowy - 4 Stycznia 2021

Robert Lewandowski pobije kolejny rekord? Legenda niemieckiej piłki nie ma wątpliwości, Polak jest bardzo blisko

Robert Lewandowski to obecnie najlepszy piłkarz i napastnik na świecie. Polak wciąż zachwyca swoją formą i pokazuje, że w pełni zasługuje na takie tytuły. Kapitan reprezentacji Polski się nie zatrzymuje w strzelaniu goli. Już teraz mówi się, że może pobić rekord w liczbie zdobytych bramek w jednym sezonie Bundesligi. Takiego zdania jest legenda Bawarczyków Lothar Matthaus.

  • Robert Lewandowski ma na swoim koncie mnóstwo rekordów
  • Teraz jest blisko największej liczby bramek w jednym sezonie Bundesligi
  • Ten rekord ustanowił Gerd Muller, który strzelił 40 goli
  • Lewandowski ma po 14 meczach 19 trafień

Robert Lewandowski ma już na swoim koncie mnóstwo rekordów strzeleckich. Przed nim jednak wciąż wiele do pobicia. Polak daje jednak argumenty, że mało które rekordy są poza jego zasięgiem. Teraz najbliżej jest pobicia osiągnięcia Gerda Mullera z sezonu 1971/1972. Wtedy to słynny niemiecki napastnik zdobył 40 bramek w Bundeslidze i od tamtej pory nikt go nie przebił.

Robert Lewandowski może pobić kolejny rekord

Robert Lewandowski znakomicie rozpoczął zmagania w 2021 roku. W pierwszym meczu nowego roku Bayern Monachium mierzył się z Mainz. Po emocjonującym boju górą okazali się mistrzowie Niemiec zwyciężając 5:2, a Lewandowski zdobył dwie bramki, przypieczętowując wysoką wygraną swojej drużyny.

W sumie Robert Lewandowski ma już na swoim koncie dziewiętnaście trafień w Bundeslidze. Jest zdecydowanym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy i może powoli myśleć o kolejnej koronie króla strzelców. Drugi jest Erling Halaand, który ma dziesięć goli, zatem przewaga Polaka jest już bardzo duża. Lewandowski pewnie prowadzi również w wyścigu o Złotego Buta. Nad drugim Cristiano Ronaldo ma pięć trafień przewagi. Ta nagroda jeszcze nie znajduje się na półce gwiazdy Bayernu i reprezentacji Polski.

Na taki wynik Robert Lewandowski potrzebował zaledwie czternastu spotkań. Jak zauważył Michał Zachodny w ośmiu sezonach Bundesligi byłby już królem strzelców, co budzi ogromny podziw. Wiele wskazuje na to, że uda mu się pobić swój własny rekord liczby trafień, który ustanowił w poprzednich rozgrywkach, które zakończył z 34 bramkami na koncie.

Adam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyAdam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyCzytaj dalej

Teraz mówi się nie tylko o pobiciu własnego rekordu, ale i również o przekroczeniu kolejnej granicy. Polak jest blisko rekordu największej liczby bramek w jednym sezonie Bundesligi, który w sezonie 1971/1972 ustanowił Gerd Muller. Słynny napastnik Bayernu strzelił wówczas 40 goli, Jak widać już w poprzednich rozgrywkach Lewandowski był bliski tego wyniku, zabrakło sześciu trafień. Teraz nie jest nawet na półmetku sezonu, a już ma połowę osiągniecia Mullera. Według innej legendy Bawarczyków Lothara Matthausa, Polak pobije ten rekord. - Rekord Muellera jest zagrożony w tym sezonie. Jestem przekonany, że Lewandowski go pobije - oznajmił Niemiec.

Wszystkie rekordy Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zapisał się już złotymi literami w historii piłki nożnej. Polak ma za sobą wspaniały rok, najlepszy w karierze. Z Bayernem zdobył każdy możliwy tytuł. Indywidualnie żaden z piłkarzy nie zbliżył się do jego poziomu. Lewandowski słusznie został wybieranym najlepszym zawodnikiem w wielu plebiscytach. Najważniejszym wyróżnieniem jest nagroda FIFA The BEST.

Lewandowski oprócz wielu osiągnieć indywidualnych i drużynowych może się pochwalić licznymi rekordami, które do niego należą. Wiele z nich osiągnął w Bundeslidze. Jest on już najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii niemieckiej ligi - 255 bramek. Ten sam tytuł dzierży w odniesieniu do jednego sezonu - 34 gole.

Najsłynniejszy rekord ustalił w pamiętnym meczu z Wolfsburgiem w 2015 roku. Lewandowski w zasadzie ustanowił wtedy kilka rekordów. Strzelił w tym spotkaniu pięć goli w dziewięć minut po wejściu z ławki. Jeszcze nikt nie zdobyły tylu bramek w takim czasie na świecie i w Bundeslidze. Były to także najszybszy hat-trick oraz cztery gole.

Robert Lewandowski może się także pochwalić rekordami w reprezentacji Polski. Jest on najskuteczniejszym strzelcem kadry, z 61 bramkami na koncie oraz ma najwięcej występów - 112. Podczas eliminacji do EURO 2016 zdobył trzynaście bramek, czego nie zrobił jeszcze żaden zawodnik. Ten sam wyczyn powtórzył podczas kwalifikacji do mistrzostw świata - szesnaście trafień.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News