Robert Lewandowski
AFP/EAST NEWS
Autor Bartosz Goluch - 5 Kwietnia 2020

Bokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemią

Robert Lewandowski przekazał polskim szpitalom aż milion euro na walkę z epidemią koronawirusa. Pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w boksie postanowił, że na ten cel przekaże jeszcze wyższą sumę. Pieniądze będą pochodziły z jego honorarium za kolejną walkę.

Bułgarski pięściarz Kubrat Pulew przygotowuje się do walki z Anthonym Joshuą, który niedawno odzyskał pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO, IBF, WBA oraz IBO. Stawką pojedynku będą nie tylko sportowe laury, ale również ogromne pieniądze. Pulew "skasuje" co najmniej 3 mln euro. Część swojej gaży przekaże na walkę z koronawirusem.

Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzjiNoriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski klub okradziony przez złodziei. Stracili wiele tysięcy złotych, dramatyczny apel
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Robert Lewandowski dał milion. Pulew zamierza go przebić

- Przekażę 50 procent wypłaty dla niestrudzonych bohaterów w bitwie przeciwko diabelskiemu wirusowi – zapowiedział na łamach "Bild am Sonntag" Pulew, który chce wspomóc lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników służby zdrowia.

Były mistrz Europy w boksie amatorskim i zawodowym wciąż czeka na wyznaczenie nowej daty potyczki z mistrzem świata IBF, WBA i WBO Anthonym Joshuą. Walka miała odbyć się 20 czerwca, jednak pojedynek został odłożony z powodu pandemii koronawirusa. Zagraniczne media podają, że walka odbędzie się 25 lipca na stadionie Tottenhamu Hotspur.

Orzeł Górskiego zwalczył koronawirusa. Wspaniałe wiadomości od legendarnego reprezentanta PolskiOrzeł Górskiego zwalczył koronawirusa. Wspaniałe wiadomości od legendarnego reprezentanta PolskiCzytaj dalej

Pulew spróbuje zaskoczyć ekspertów

Eksperci bokserscy oraz bukmacherzy skazują Kubrata Pulewa na pożarcie w pojedynku z Anthonym Joshuą. Brytyjczyk będzie walczył na własnym terenie i jest zdecydowanie bardziej cenionym zawodnikiem niż Bułgar. Pulew twierdzi jednak, że Joshua jest "do ugryzienia" i nie składa broni. Wiary w swojego pięściarza nie tracą także bułgarscy kibice, którzy pod koniec marca opublikowali nagranie, w którym życzą mu powodzenia i twierdzą, że "zmiażdży Joshuę".

Pulew postara się wykorzystać przewagę doświadczenia nad Anglikiem. Bułgarski pięściarz ma 38 lat, podczas gdy faworyzowany Joshua jest o 8 lat młodszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości
  4. Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzji
  5. Gwiazdor Legii mógł wrócić po latach do Warszawy. Jedyne co chciał, to mieszkanie i samochód
  6. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News