Robert Lewandowski
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 6 Grudnia 2020

Wyciekł nieznany fragment rozmowy Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim. Agent ukrył wielką sumę?

Robert Lewandowski i jego były agent Cezary Kucharski weszli na wojenną ścieżkę. Gwiazdor Bayernu Monachium zarzuca Kucharskiemu szantaż i skierował przeciwko niemu pozew. Dziennikarze Sport.pl publikują nieznany fragment rozmowy, którą obaj panowie odbyli na początku tego roku.

  • Robert Lewandowski miał być szantażowany przez Cezarego Kucharskiego
  • W zamian za "spokój" agent miał oczekiwać od Lewandowskiego kwoty 20 mln euro
  • W niepublikowanej dotąd części rozmowy jest mowa o ukrytych przez Kucharskiego 12-15 mln złotych
  • Sprawę bada prokuratura
Rywalka Ewy Brodnickiej oskarżona o śmiertelne pobicie męża. Była pięściarka trafiła do aresztuRywalka Ewy Brodnickiej oskarżona o śmiertelne pobicie męża. Była pięściarka trafiła do aresztuCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Napastnik Bayernu oskarża swojego byłego agenta o szantaż. Głównym dowodem w sprawie są nagrania, które zostały zarejestrowane w 2019 i 2020 roku. Sport.pl podaje, że z trwającego 2 minuty i 11 sekund nagrania wycięto 90-sekundowy fragment.

Robert Lewandowski kontra Cezary Kucharski. Oto, o czym nie wie opinia publiczna

Jak podaje portal, Kucharski miał w 2008 odkupić od Lewandowskiego prawa do komercjalizacji wizerunku za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kucharski przestał być szefem spółki RL Management, jednak wciąż domaga się korzyści majątkowych z tytułu wizerunku piłkarza do 2030 roku. Z tą oceną nie zgadzają się Lewandowski oraz jego prawnicy.

- Czyli emocjonalnie 20 mln euro - przerywa jego wypowiedź Lewandowski i zaczyna się śmiać. - Tyle jest, jakby warty myślę twój spokój, nie? - pyta Kucharski. Tłumaczy, że akurat o sumie 20 mln euro mówił mu dziennikarz tygodnika "Der Spiegel". Kucharski: Tą kwotę rzucił w jednej z rozmów Rafael Buschmann (...). Rafael był u mnie dwa razy. I wszystko czytał.

Sport.pl podaje, że w brakującej części nagrania jest mowa o ukrywaniu dochodów przez Kucharskiego w oświadczeniu majątkowym (zapewne - z czasów bycia posłem). W tym fragmencie rozmowy padła również kolejna kwota ewentualnego rozliczenia: 12-15 mln złotych.

Kapitalny nokaut Michała Cieślaka. Polak przed szansą walki o pas mistrza świata (WIDEO)Kapitalny nokaut Michała Cieślaka. Polak przed szansą walki o pas mistrza świata (WIDEO)Czytaj dalej

Kucharski utrzymuje, że jest niewinny

Agent twierdzi, że piłkarz go oczernia i podkreśla, że nie zrobił niczego, co byłoby nielegalne. - Nie, zdecydowanie nie. To kłamstwo, grube kłamstwo. To wymyślona konstrukcja, która miała mocno uderzyć we mnie, odwrócić uwagę od prawdziwego powodu naszego sporu, czyli nierozliczonych wspólnych interesów - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty.

Kucharski podkreśla również, że Lewandowski i jego otoczenie manipulują nagraniami, by uwiarygodnić tezę o szantażu. - Specjalnie dobrane są dwuminutowe wypowiedzi, które mają sugerować w przestrzeni publicznej, że dochodzi do domniemanego szantażu, pomijając, że rozmowy trwały kilka godzin. Publicznie udostępniono tylko mały fragment tej rozmowy, by pasował do tezy - oświadczył.

Były agent piłkarza zaznacza również, że dążył do polubownego rozwiązania sprawy. - Który szantażysta proponuje rozstrzygnąć spór w sądzie arbitrażowym i jeszcze chce za to zapłacić! Ale druga strona nie przystała na tę propozycję. Na pierwszym spotkaniu w Monachium Robert sprawiał wrażenie kompletnie nieprzygotowanego merytorycznie do negocjacji - twierdzi.

Kucharski i Lewandowski zakończyli współpracę kilka lat temu. Obecnie interesy kapitana reprezentacji Polski reprezentuje Izraelczyk Pini Zahavi.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News