Robert Lewandowski gole
Twitter.com/@Bundesliga_EN
Autor Łukasz Kowalski - 9 Stycznia 2021

Robert Lewandowski dokonał niezwykłej rzeczy. Polak zbliża się do rekordu wszechczasów

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polski napastnik strzelił kolejnego gola w Bundeslidze i wciąż goni legendarny rekord Gerda Müllera. Polak po 15. kolejkach ligowych ma na koncie już 20 bramek, a więc połowę potrzebną do wyrównania niesamowitego osiągnięcia niemieckiego napastnika. Mimo gola kapitana reprezentacji Polski, jego Bayern Monachium przegrał z Borussią Mönchengladbach 2:3.

• Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola w Bundeslidze
  • Polak zbliżył się do legendarnego rekordu Gerda Müllera
  • Mimo gola kapitana reprezentacji Polski Bayern Monachium prezgrał z Borussią Mönchengladbach 2:3
  • Bawarczycy w weekend mogą stracić prowadzenie w Bundeslidze

Robert Lewandowski po raz kolejny pokazał, że nagroda dla najlepszego piłkarza na świecie nie przypadkowo trafiła w jego ręce. Polak w piątkowym spotkaniu z Borussią Mönchengladbach strzelił już swojego 20. ligowego gola w tym sezonie.

Bayern Monachium bardzo dobrze rozpoczął piątkowe starcie z jednym ze swoich największych historycznych rywali. Chyba nawet sam Florian Neuhaus nie wie, co chciał zrobić z ręką we własnym polu karnym, ale efekt był taki, że piłkarz po prostu w nią uderzył.

Robert Lewandowski coraz bliżej rekordu Gerda Müllera

Sędzia w takiej sytuacji nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Było jasne, że do piłki ustawionej na 11. metrze podejdzie Lewandowski. Polak z zimną krwią pokonał Yanna Sommera i wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie.

To było już 20. trafienie Lewandowskiego w tym sezonie. Taki dorobek Polak uzbierał po zaledwie 15. kolejkach ligowych, czyli nawet nie połowie sezonu. Do tego warto zaznaczyć, że trener Hansi Flick dał mu odpocząć pod koniec października w meczu z FC Köln.

Przed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomPrzed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicomCzytaj dalej

Polak jest już w połowie drogi do pobicia legendarnego rekordu Gerda Müllera, który w sezonie 1971/1972 zakończył sezon w Bundeslidze z dorobkiem 40. trafień. Do uzbierania brakujących trafień Lewandowski będzie miał jeszcze 19 ligowych kolejek.

Sam Bayern Monachium w piątkowym meczu poszedł za ciosem. Już sześć minut później pięknym strzałem z dystansu Sommera pokonał Leon Goretzka. Szwajcarski bramkarz przy strzale niemieckiego pomocnika nawet nie drgnął.

Bayern Monachium przegrał hitowe starcie z Borussią Mönchengladbach

To był jednak dopiero początek wielkich emocji. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 2:2. Pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie sytuację sam na sam z Manuelem Neuerem wykorzystał Jonas Hofmann. Przy obu bramkach fantastycznym podaniem za linię obrony popisał się Lars Stindl.

Krótko po zmianie stron to mistrzowie musieli gonić wynik. Tym razem asystował Hofmann, a pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Neuhaus, który zrehabilitował się za spowodowanie rzutu karnego w pierwszej połowie.

Piłkarzom Borussii Mönchengladbach taki wynik jak najbardziej odpowiadał. Po golu Neuhausa cała drużyna trenera Marco Rose momentalnie cofnęła się do głębokiej defensywy, uniemożliwiając Bawarczykom grę. Mistrzowie Niemiec raz po raz odbijali się od biało-czarnego muru piłkarzy Mönchengladbach.

Bayern Monachium po piątkowej porażce wciąż jest liderem Bundesligi. Mistrzowie Niemiec mają dwa punkty przewagi nad RB Lipsk. Byki swój mecz 15. kolejki Bundesligi zagrają w sobotę. Ich rywalem będzie Borussia Dortmund.