Robert Lewandowski
Facebook Robert Lewandowski
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Kwietnia 2020

Kolejny szpital dostał pieniądze od Lewandowskich. Wiemy, na co zostaną wydane

Robert Lewandowski wraz z małżonką Anną niedawno przekazali milion euro na pomoc dla polskich szpitali w walce z koronawirusem. Kolejna z placówek medycznych właśnie otrzymała przeznaczoną kwotę. Dowiedzieliśmy się, jak zostaną zagospodarowane środki.

Robert Lewandowski był jednym z pierwszych sportowców, którzy włączyli się do walki z pandemią koronawirusa. Kapitan naszej reprezentacji i jego żona Anna przeznaczyli ogromną sumę pieniędzy na pomoc polskim szpitalom.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mistrz świata zamordowany przed swoim domem. Sportowiec osierocił trójkę dzieci
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
Anna Lewandowska udzieli wielkiego wsparcia lekarzom walczącym z epidemią. Wspaniały gestAnna Lewandowska udzieli wielkiego wsparcia lekarzom walczącym z epidemią. Wspaniały gestCzytaj dalej


Robert Lewandowski tak jak inni sportowcy stara się pomóc dotkniętym chorobą

W trudnej sytuacji panującej na świecie pomóc próbują ludzie, których na co dzień znamy z ekranów telewizorów czy aren sportowych. Wielcy sportowcy postanowili wspomóc walkę z pandemią koronawirusa i przekazali własne pieniądze na pomoc licznym organizacjom humanitarnym i szpitalom. Ogromne sumy zadeklarowali Cristiano Ronaldo, Neymar, Lionel Messi czy Rafael Nadal. W Polsce Jakub Błaszczykowski i jego fundacja przekazali 400 tysięcy złotych. Jednym z pierwszych, którzy postanowili pomóc tym, których zabójczy wirus dotknął najbardziej, był Robert Lewandowski i jego małżonka Anna. Najsłynniejsza para polskiego sportu przekazał milion euro na rzecz jednoimiennych szpitali zakaźnych w naszym kraju. Teraz dowiedzieliśmy się, jak wykorzystane zostaną te środki.

Nie żyje znany piłkarz Ekstraklasy. Słynny gracz był bliski wyjazdu na mundialNie żyje znany piłkarz Ekstraklasy. Słynny gracz był bliski wyjazdu na mundialCzytaj dalej


Pieniądze, jakie przeznaczyli państwo Lewandowscy pomogą szpitalowi w funkcjonowaniu

Po szpitalach w Tychach i Kędzierzynie-Koźlu pieniądze, w kwocie 205 tysięcy złotych, dotarły do placówki w Łańcucie, przekształconej na czas epidemii w szpital zakaźny.

- To 205 tys. zł, które wykorzystamy na nasze bieżące potrzeby, przede wszystkim na środki ochrony osobistej. Codziennie spływają do nas faktury za zakup tych środków na 10, 20, 30 tys. zł - powiedziała dyrektor ds. ekonomicznych Centrum Medycznego w Łańcucie, Urszula Trojnar w wypowiedzi dla serwisu wyborcza.pl.

W szpitalu w Łańcucie przebywa aktualnie 90 pacjentów chorych na COVID-19. Dyrektor szpitala zdradziła, że łącznie z wpłatą państwa Lewandowskich placówka otrzymała darowizny opiewające na kwotę blisko 420 tysięcy złotych.

Warto dodać, że nie jest to jedyna pomoc ze strony najlepszego polskiego piłkarza i jego partnerki, na jaką może liczyć polska służba zdrowia. Dziś Anna Lewandowska zapowiedziała przekazanie 5 tysięcy posiłków dla personelu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy możesz na święta jechać do rodziny? Wszystko jasne, nie ma wątpliwości
  2. Mężczyzna na kwarantannie wszedł do metra. Zamknięta stacja w centrum. Pociągi nie kursują przez Śródmieście
  3. Andrzej Gołota ma problemy przez epidemię. Jego żona mówi o "rozpaczy i tęsknocie" (FOTO)
  4. Był obrzucany bananami i oskarżany o fałszerstwo. W końcu postanowił wyjechać z Polski
  5. Reprezentant Polski złamał rządowe rozporządzenia. Interweniowała policja
  6. Ubezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupi

Żródło: wyborcza.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News