Zestadionu - serwis sportowy
KAI PFAFFENBACH/AFP/East News
Autor - 10 Czerwca 2020

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Robert Lewandowski bohaterem meczu, pokazał wielką klasę (WIDEO)

Robert Lewandowski ponownie udowodnił, ile znaczy dla Bayernu Monachium. Bramka "Lewego" pozwoliła przetrwać monachijczykom trudny moment w półfinale Pucharu Niemiec i ostatecznie dała "Die Roten" awans do wielkiego finału.

Bayern i Eintracht spotkały się niedawno w Bundeslidze. Wówczas górą byli monachijczycy, którzy rozbili ekipę z Frankfurtu aż 5:2. Mecze pucharowe rządzą się jednak swoimi prawami i goście mieli nadzieję na sensację, która zapewniłaby im awans do finału DFB Pokal. Biorąc pod uwagę ostatnią porażkę 0:2 z Mainz, Eintracht wydawał się stać na straconej pozycji.

1. Porażające osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Przebił samego Cristiano Ronaldo, aż trudno uwierzyć
  2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Bayern Monachium szybko zdobył kontrolę nad meczem

Zgodnie z przewidywaniami bardziej ofensywnie usposobiony od pierwszych minut był Bayern. Już w 6. minucie obrońcy Eintrachtu musieli wybijać piłkę z linii bramkowej po strzale Thomasa Muellera. Chwilę później po podaniu Niemca przed doskonałą szansą stanął Robert Lewandowski, ale nie trafił w futbolówkę, mając przed sobą jedynie pustą bramkę.

Defensywa Eintrachtu skapitulowała w 14. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Muellera do siatki trafił Ivan Perisić. W kolejnych minutach goście jedynie statystowali graczom Bayernu, którzy bez przeszkód wymieniali dziesiątki podań na ich połowie. Skromne prowadzenie "Die Roten" utrzymało się do przerwy.

Na kłopoty - Lewandowski

Kiedy wydawało się, że druga połowa nie przyniesie kibicom większych emocji, Frankfurt niespodziewanie wyrównał. Bramkę na 1:1 zdobył Danny da Costa. Bayern miał jednak w swoich szeregach zawodnika, który uratował zespół w trudnym momencie. To oczywiście Robert Lewandowski.

Polak otrzymał piłkę na szóstym metrze i bez wahania, sytuacyjnym uderzeniem posłał ją do siatki. Był to już 45. gol "Lewego" w tym sezonie. W DFB Pokal trafił po raz czwarty w czwartym spotkaniu. Bramka kapitana reprezentacji Polski przypieczętowała awans Bayernu do finału Pucharu Niemiec. O trofeum mistrzowie Niemiec zagrają z Bayerem Leverkusen.

6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie