Robert Lewandowski Boniek
PZPN
Autor Piotr Bernaciak - 11 Października 2019

Boniek uderza w Roberta Lewandowskiego. "We wszystkich sytuacjach strzelał do pustej"

Robert Lewandowski we wczorajszym meczu z Łotwą strzelił trzy gole i zapewnił naszej drużynie zwycięstwo. Na jego temat wypowiedział się Zbigniew Boniek. Słowa prezesa PZPN zaskoczyły wielu kibiców.

Robert Lewandowski był wczoraj najlepszym piłkarzem naszej reprezentacji w starciu z Łotwą. Kapitan naszej drużyny narodowej zaliczył perfekcyjne spotkanie, trafiając do siatki trzy razy i zapewniając nam trzy punkty. Jego występ został oceniony przez ekspertów bardzo pozytywnie. Wiele osób mówiło, że jedynie napastnik Bayernu pokazał się na swoim właściwym poziomie.

Wielu ekspertów zaczęło oceniać przebieg spotkania. Wśród nich znalazł się Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działacz nieco zbagatelizował znaczenie bramek zdobywanych przez snajpera, twierdząc, że każda z nich została zdobyta w bardzo łatwy sposób i trudno mówić w tym przypadku o wielkim kunszcie naszego napastnika. Kibice zareagowali na te słowa bardzo emocjonalnie.

Kamil Glik wściekły po meczu kadry. Kamil Glik wściekły po meczu kadry. "Muszę uważać, żeby czegoś nie palnąć"Czytaj dalej

Robert Lewandowski strzelił wczoraj trzy gole

- Robert strzelił trzy bramki, chociaż właściwie tak się złożyło, że we wszystkich sytuacjach strzelał do pustej. Mógł Grosicki strzelić trzy, ale nie chciał. Chciał robić prezent Robertowi - stwierdził Zbigniew Boniek na gorąco po wczorajszym meczu. Jego słowa zaskoczyły polskich kibiców. Mówi się, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej powinien bardziej doceniać dokonania swoich piłkarzy.

Kibice zaczęli głośno wyrażać swoją dezaprobatę wobec jego słów w internecie. Wielu z nich twierdzi, że Zbigniew Boniek słynie z bardzo niecodziennych i często kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem przekroczył wszelkie granice. Mówi się, że powinien on chwalić piłkarzy reprezentacji Polski, bo w ostatnich tygodniach nie mają oni za sobą zbyt dobrego okresu.

Robert Lewandowski spotkał się z wysokimi ocenami

- Nie było po nim widać tremy. I świetnie, takiego zawodnika nam trzeba. Oczywiście w naszym zespole mamy jeszcze sporo do poprawienia, np. płynność gry, ale będziemy nad tym pracować - dodał Boniek na temat Sebastiana Szymańskiego.

Zawodnik Dynama Moskwa zagrał dopiero drugie spotkanie w kadrze, lecz jego występ nie wskazywał na tak niskie doświadczenie. Liczymy na kolejne tak udane występy byłego piłkarza Legii Warszawa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News