Robert Lewandowski FIFA nagroda
Maro Donato via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne
Autor Piotr Bernaciak - 11 Grudnia 2020

Robert Lewandowski z ogromnym wyróżnieniem od FIFA. Pierwszy taki przypadek w historii, historyczny moment

Robert Lewandowski od kilku lat należy do światowej czołówki piłkarzy, jednak mimo wszystko nigdy nie spotkał go taki zaszczyt, jak właśnie teraz. Wszystko zostało ogłoszone przez światową federację, a gratulacje spływają z każdej strony.

  • Robert Lewandowski osiągnął kolejny życiowy sukces
  • Polak został uznany za jednego z trzech najlepszych piłkarzy świata
  • Już wkrótce może otrzymać wielką nagrodę
  • Polscy kibice twierdzą, że jest faworytem

Robert Lewandowski bez wątpienia należał w tym roku do grona najlepszych piłkarzy świata. Wątpliwości nie mają przede wszystkim kibice z Polski, którzy na bieżąco śledzili jego występy w barwach Bayernu Monachium.

Jego drużyna wygrała w ostatnich miesiącach w zasadzie wszystko, co można było wygrać, dlatego stało się jasne, że jeden z jej najlepszych piłkarzy musiał być nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza świata.

Stał się nim właśnie Robert Lewandowski, który dziś otrzymał ogromne wyróżnienie. Kapitan reprezentacji Polski został nominowany do grona trzech najlepszych piłkarzy świata w roku 2020, co zasługuje na uwagę.

Niewiarygodny wynik na skoczni w Planicy. Kibice aż złapali się za głowy, co za występNiewiarygodny wynik na skoczni w Planicy. Kibice aż złapali się za głowy, co za występCzytaj dalej

Robert Lewandowski nominowany do nagrody FIFA The Best

Polak został jakiś czas temu przedstawiony jako piłkarz nominowany do znalezienia się w najlepszej jedenastce roku 2020 zdaniem FIFA. Wielu uważało, że po jego doskonałych meczach to tylko formalność, a miejsce w jedenastce jest zasłużone.

Ostatecznie okazuje się, że choć Robert Lewandowski nie otrzyma Złotej Piłki, to nadal może liczyć na nagrodę. Polak został nominowany do grona kandydatów na najlepszego piłkarza roku 2020 zdaniem trenerów, dziennikarzy i piłkarzy.

FIFA ogłosiła dziś nominację do nagrody trenera i piłkarza roku, a Robert Lewandowski w tej drugiej kategorii rywalizować ma z Cristiano Ronaldo i Leo Messim. Polak jest zdecydowanym faworytem konkursu, choć wszystko zależy od głosów.

Te mogą być jednak różne, bo w przeszłości głosowania zdaniem ogółu były niesprawiedliwe. Trudno więc przewidzieć, jak zakończy się głosowanie.

Absolutna kompromitacja polskiego futbolu. Tak źle jeszcze nie było, czarna data w historiiAbsolutna kompromitacja polskiego futbolu. Tak źle jeszcze nie było, czarna data w historiiCzytaj dalej

Robert Lewandowski z największym wyróżnieniem w historii

Wyniki plebiscytu są znane FIFA już teraz, jednak kibice poznają je później. Głosowanie trenerów, dziennikarzy i piłkarzy nie ma związku z preferencjami kibiców z całego świata.

Już teraz jest to jednak największe wyróżnienie w karierze Roberta Lewandowskiego. Za to należy się ogromny szacunek.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News