Robert Lewandowski
BEN STANSALL/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Marca 2020

Robert Lewandowski przekazał pilny apel do Polaków w sprawie koronawirusa. Warto się zapoznać

Robert Lewandowski dochodzi do siebie po kontuzji, jakiej nabawił się w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea Londyn. Kapitan naszej reprezentacji za pośrednictwem mediów społecznościowych skierował do kibiców apel, w którym wypowiedział się na temat coraz większej epidemii koronawirusa.

Robert Lewandowski odpoczywa obecnie z uwagi na przebyty niedawno uraz, który wyeliminował go z gry na kilka tygodni. Nasz zawodnik z poziomu trybun ogląda występy swojej drużyny klubowej w Niemczech. Lewandowski, korzystając ze swojego profilu na Facebooku, skierował wypowiedź w kierunku kibiców, w której odniósł się do zagrożenia, jakim jest koronawirus.

Kamil Stoch wielkim zwycięzcą turnieju Raw Air. Wygrana w bardzo przykrych okolicznościachKamil Stoch wielkim zwycięzcą turnieju Raw Air. Wygrana w bardzo przykrych okolicznościachCzytaj dalej

Robert Lewandowski apeluje w sprawie koronawirusa

Bundesliga była do tej pory jedną z niewielu lig, które rozgrywały mecze w miarę normalnie. Jeszcze wtorkowe spotkanie Ligi MIstrzów, rozgrywane w Lipsku odbyło się z udziałem publiczności. Najbliższa kolejka ligowa jednak ma zostać rozegrana przy pustych trybunach. W przyszłym tygodniu ma się odbyć spotkanie władz klubów 1. i 2. Bundesligi, na którym podjęta zostanie decyzja o przyszłości rozgrywek w tym sezonie. Może się okazać, że zaplanowana na najbliższy weekend kolejka, będzie jednocześnie ostatnią. Zdaniem gazety “Bild” nie wchodzi w grę przekładanie spotkań z uwagi na już wypełniony po brzegi kalendarz najlepszych drużyn. W związku z zamieszaniem, jakie wywołał koronawirus, również Robert Lewandowski postanowił zabrać głos.

Liga Mistrzów zostanie odwołana? UEFA zwołała pilne zebranieLiga Mistrzów zostanie odwołana? UEFA zwołała pilne zebranieCzytaj dalej

Kapitan reprezentacji Polski prosi kibiców o rozwagę

“RL9” w specjalnym poście opublikowanym w serwisie Facebook skierował kilka zdań w stronę swoich kibiców.

- Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach Pozdrawiam Was, Robert - napisał Lewandowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News