Robert Lewandowski
Instagram/_rl9
Autor - 13 Stycznia 2020

Robert Lewandowski apeluje do kibiców. Chodzi o zdrowie małego chłopca

Robert Lewandowski apeluje do kibiców, by ci pomogli małemu chłopcu. Toczy się walka o jego życie, a napastnik Bayernu Monachium wraz ze swoją żoną wspiera go. To piękny gest reprezentanta Polski.

Robert Lewandowski odnosi w Bayernie Monachium oraz reprezentacji Polski wielkie sukcesy. Swoją rozpoznawalność często wykorzystuje do charytatywnych celów. Razem ze swoją żoną Anną stara się teraz pomóc małemu chłopcu w walce z jego chorobą.

Kibice zamarli. Uwielbiany sportowiec zginął na ich oczach. To nagranie wyciska łzy z oczu (WIDEO)Kibice zamarli. Uwielbiany sportowiec zginął na ich oczach. To nagranie wyciska łzy z oczu (WIDEO)Czytaj dalej

Robert Lewandowski pomaga małemu chłopcu

Patryk Radwański podczas porodu zdawał się być zdrowym dzieckiem. Niestety po trzech tygodniach okazało się, że dręczyć go będą wielkie problemy. Wtedy właśnie pojawiła się u niego żółtaczka, przez co dziecko stawało się coraz słabsze. Dodatkowo po kilku miesiącach rodzice dowiedzieli się, że malec cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Chłopiec przyjął już pięć dawek leku na SMA. to dlatego, że lek należy podawać przed pojawieniem się objawów. Wtedy jest największa szansa na to, że będzie on działał. Aby go wyleczyć, należy udać się na terapię genową do USA. To koszt około dziewięciu milionów złotych. Rodzice Patryka rozpoczęli już zbiórkę na ten cel. Do pomocy wkroczył Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski zaangażował do tego rownież swoją żonę

- Słuchajcie. Patryczek z chorobą genetyczną potrzebuje leku. Trwa walka z czasem, chłopiec czuje się coraz gorzej, dlatego dołączajcie do pomocy. Potrzeba wsparcia każdego z was. Trzymajmy za niego mocno kciuki. Pomagajmy - napisał na swoich mediach społecznościowych Lewandowski. Do akcji włączyła sie również jego żona, Anna.

Zrobię co tylko będę mogła. Będę chciała organizować różne wydarzenia. Treningi charytatywne, akcje charytatywne, sprzedaż bluz, z których dochód będzie przekazany leczenie Patryka. Jest bardzo mało czasu, więc tak naprawdę to się musi dziać teraz, w tym momencie - powiedziała Lewandowska na antenie "Dzień Dobry TVN". By zrealizować cel, potrzeba jeszcze niecałych pięciu milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch zabrał głos po wczorajszym sukcesie. Komentarz naszego mistrza zdobył gigantyczną popularność
  2. Niesamowity gest Roberta Lewandowskiego. Napastnik wspiera WOŚP w niezwykły sposób
  3. Śmierć wybitnego sportowca. TVP przekazuje smutne informacje
  4. Piłkarz Legii opuszcza Warszawę. Skorzystał z oferty legendarnego klubu
  5. Jagiellonia Białystok sprzeda piłkarza za rekordową kwotę? Zainteresowanie legendarnego klubu
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News