Robert Lewandowski
East News/Jan Huebner
Autor Bartosz Goluch - 13 Kwietnia 2020

Polski dziennikarz zaatakował Roberta Lewandowskiego. "To prymitywny szpan"

Robert Lewandowski stał się bohaterem mediów po tym, jak wraz z żoną przelał na konta polskich szpitali milion euro na walkę z koronawirusem. Nie wszyscy jednak doceniają jego wkład w walkę z epidemią. Jeden z polskich dziennikarzy nie zostawił suchej nitki na "Lewym", nazywając wręcz jego zachowanie... "obrzydliwym".

Poza działalnością charytatywną, kapitan reprezentacji Polski przyciągnął uwagę mediów efektownym samochodem, którym przyjechał pod budynek klubowy Bayernu Monachium. O jego efektownym Porsche 911 Speedster rozpisywały się wszystkie portale sportowe i plotkarskie. Napisał o nim także dziennikarz katowickiego "Sportu" Tomasz Mucha.

Noriaki Kasai skończy karierę? Wszystko jest już jasne, Japończyk nie ma wątpliwościNoriaki Kasai skończy karierę? Wszystko jest już jasne, Japończyk nie ma wątpliwościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch ujawnił, co będzie robić po zakończeniu kariery. Wielu się zdziwi, mistrz ma zaskakujący plan
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa

Robert Lewandowski w ogniu krytyki

"Nowa fura 'Lewego' to był prawie news dnia, omal nie zepchnął z portali kolejnych informacji o rosnącej liczbie ofiar pandemii na świecie, nie tylko w Polsce czy w Niemczech. A afiszować się dzisiaj czerwonym porsche wartym milion czegokolwiek jest zwyczajnie obrzydliwe" - czytamy w felietonie Muchy.

Dziennikarz twierdzi, że w tak trudnym okresie Lewandowski nie powinien "afiszować się bogactwem" i jeździć autem za 1,3 mln złotych. "Trudno pojąć, że dorosły człowiek, ojciec, biznesmen – choćby i piłkarz – może nie dostrzec, że w ciągu miesiąca świat stanął na głowie, a w nim miliony ludzi tracą podstawy swej egzystencji" - czytamy w katowickim "Sporcie".

Robert Lewandowski złożył Polakom wzruszające życzenia. Nie zabrakło pilnego apelu, ważne słowaRobert Lewandowski złożył Polakom wzruszające życzenia. Nie zabrakło pilnego apelu, ważne słowaCzytaj dalej

"Akcja marketingowa" zamiast pomocy?

Tomasz Mucha twierdzi, że przekazanie przez Annę i Roberta Lewandowskich miliona euro na walkę z koronawirusem w Polsce było jedynie elementem strategii marketingowej pary sportowców. Dziennikarz w ostrych słowach skrytykował kapitana reprezentacji Polski.

"Fakt darowizny na walkę z pandemią wygląda na dobrze przemyślaną strategię brand marketingową, a brawurowa eskapada czerwonym porsche zdaje się nieprzemyślanym, swawolnym wyskokiem wiecznego chłopca, któremu imponuje prymitywny szpan. Milion w kołach niestety znokautował milion w maseczkach" - napisał Mucha.

Należy podkreślić, że dziennikarz "Sportu" jest raczej odosobniony w swojej krytyce. Przytłaczająca większość opinii publicznej docenia gest Lewandowskich i popiera ich działalność dobroczynną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  2. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta? W Warszawie powstaje mobilne laboratorium
  3. Polscy kibice zamarli. 20-letni piłkarz brutalnie zamordowany pod własnym domem w Wielkanoc
  4. Prawie nikt nie wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Olśniewająca piękność, podobna do brata? (FOTO)
  5. Nagły zwrot akcji w sprawie Jerzego Brzęczka. Zadziwiające doniesienia prosto z PZPN
  6. Prawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News