Robert Lewandowski
Facebook Robert Lewandowski
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Kwietnia 2020

Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyć

Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium, a wcześniej Borussii Dortmund udowodnił, że jest jednym z najlepszych napastników świata. Nie każdy jednak wie, że kariera kapitana reprezentacji Polski mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Okazało się, że zanim trafił do Bundesligi, “Lewy” mógł występować w innej topowej lidze.

Robert Lewandowski świetnymi występami w barwach Lecha Poznań zapracował sobie na transfer do znacznie silniejszego klubu, jakim jest Borussia Dortmund. Po latach okazało się, że nie tylko Niemcy chcieli sprowadzić do siebie Polaka. Nasz napastnik praktycznie jedną nogą był już w lidze włoskiej.

Trzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitalaTrzech złodziei chciało okraść mężczyznę. Nie wiedzieli, kim jest. Wszyscy trafili do szpitalaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusem
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy


Robert Lewandowski mógł trafić do włoskiej Serie A

Świetne występy w barwach poznańskiego Lecha sprawiły, że Robert Lewandowski przeniósł się w 2010 roku do Borussi Dortmund. Od tamtego momentu obserwujemy stały rozwój kapitana naszej kadry. “RL9” bije kolejne rekordy strzeleckie już w barwach Bayernu Monachium i jest wymieniany jako jeden z najlepszych piłkarzy świata obok takich zawodników jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi.

Kariera Lewandowskiego mogła jednak potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby doszło do transakcji pomiędzy Lechem a klubem ligi włoskiej, którego ówczesny trener bardzo chciał mieć młodego Polaka w zespole. Stefano Capozucca, były dyrektor sportowy Genoi zdradził w wywiadzie z football-italia.net, że Lewandowski mógł być zawodnikiem tego klubu.

Córka Adama Małysza ujawniła rodzinny sekret. Gdy była mała, bez przerwy się bałaCórka Adama Małysza ujawniła rodzinny sekret. Gdy była mała, bez przerwy się bałaCzytaj dalej


Dyrektor sportowy klubu zdradził, że Lewandowski był już jedną nogą w Genoi

Zwolennikiem sprowadzenia napastnika “Kolejorza” do drużyny z Genoi był jej trener, Gian Piero Gasperini, obecnie odpowiadający za świetne rezultaty Atalanty Bergamo. Jak zdradza Capozucca, Genoa i Lech osiągnęły już nawet porozumienie w kwestii transferu piłkarza.

- Trener Gasperini chciał Lewandowskiego, a my mieliśmy już gotowy kontrakt. Robert musiał przejść jedynie testy medyczne. W ostatnim momencie jednak prezes Enrico Preziosi wyciągnął wtyczkę z prądu - opowiedział ówczesny dyrektor sportowy Genoi dla football-italia.net.

Kilka lat później prezesowi Preziosiemu nic już nie stanęło na drodze, by sprowadzić do klubu bramkostrzelnego napastnika z Polski. Jak wiemy, do klubu trafił Krzysztof Piątek, którego Genoa później sprzedała z ogromnym zyskiem do MIlano. Sam Robert Lewandowski na pewno nie żałuje, że jego kariera potoczyła się w sposób, jaki znamy. W barwach niemieckich drużyn stał się wybitnym napastnikiem i osiągnął wielkie sukcesy.

Źródło: football-italia.net.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  2. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  3. Nieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczej
  4. Słynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura Szpilki
  5. Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)
  6. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News