Robert Lewandowski
Instagram/_rl9
Autor - 15 Stycznia 2020

Robert Lewandowski ma ważny apel do wszystkich Polaków. Bardzo poważne słowa gwiazdora

Robert Lewandowski wystosował bardzo ważny apel do wszystkich Polaków. Gwiazda reprezentacji Polski i Bayernu Monachium przekazała naprawdę ważne słowa. Zależy mu na tym, by wszyscy się nad nimi zastanowili.

Robert Lewandowski swoją sławę wykorzystuje do tego, żeby czynić dobro. Często - razem ze swoją żoną Anną - wspiera organizacje charytatywne. Teraz napastnik Bayernu postanowił wystosować apel do wszystkich Polaków. Powiedział bardzo ważne słowa, nad którymi każdy powinien się poważnie zastanowić.

Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Robert Lewandowski apeluje do Polaków

Podczas Gali Mistrzów Sportu, na której Lewandowski zajął drugie miejsce, zaraz za Bartoszem Zmarzlikiem, kapitan reprezentacji Polski zaapelował do wszystkich rodaków. 31-latek podzielił się swoimi przemyśleniami, które są w stu procentach trafne.

- Każdy z nas, każdy sportowiec, wie, co znaczy wysiłek, który podejmujemy każdego dnia, żeby przekraczać swoje granice i pokonywać niewidoczne bariery. Prosiłbym osoby oglądające galę, żebyście brali przykład ze sportowców. Zaczynajcie dzień od sportu, szczególnie młodzież. Sport to zdrowie, pomaga w kwestii fizycznej i mentalnej. Jest wiele osób, które pracują w biurach, wielkich firmach. Sport pomaga, żeby lepiej nam się myślało i żebyśmy podejmowali trafniejsze decyzje - powiedział wówczas 31-latek.

Robert Lewandowski chce swoimi słowami coś zmienić

To ważne słowa Lewandowskiego. Według statystyk tylko co czwarty Polak uprawia sport, przez co pod tym względem jako kraj jesteśmy jedną z gorszych nacji w Europie. Na czele są Finlandia, Dania, Austria, Szwecja, Islandia, Norwegia, Niemcy i Luksemburg - tam ponad 60 procent osób regularnie trenuje. Polska jest na szarym końcu z Litwą, Grecją, Chorwacją, Bułgarią oraz Rumunią.

Aktywność fizyczna Polaków spada. Jest to związane m.in. z większą ilością czasu poświęcaną na pracę oraz innymi sposobami na spędzenie czasu po niej. Czyli granie w gry na komputerze lub Play Station przy jednoczesnym braku ruchu na zewnątrz. Druga strona jest też taka, że często brakuje obiektów do uprawiania jakiegokolwiek sportu, a rzadko kiedy ktoś decyduje się na samo bieganie.

Miejmy nadzieję, że po Robert Lewandowski zadziałał na kogoś swoimi słowami. Polak ma wielki autorytet, dlatego niewykluczone, że ktoś weźmie sobie do serca jego apel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  2. Klub Ekstraklasy nad przepaścią. Władze miejskie wycofują wsparcie, kibice wstrzymali oddech
  3. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia w sprawie kontuzji reprezentanta Polski. Prawdziwy dramat
  4. Znamy najbogatszy klub świata. TVN podaje niesamowite informacje
  5. TVP bez Roberta Lewandowskiego. Kibice w Polsce będą oburzeni
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News