Robert Lewandowski gol Bayern Monachium Koln Kolonia Bundesliga
Autor Piotr Bernaciak - 16 Lutego 2020

Robert Lewandowski znowu pokonał bramkarza rywali. Bayern zdeklasował Kolonię w jedenaście minut

Robert Lewandowski rozpoczął ligowy mecz z FC Koln w pierwszym składzie. Bayern Monachium był zdecydowanym faworytem spotkania z rywalem z Kolonii, jednak mało kto spodziewał się, że zespół wyjaśni sprawę tak szybko.

Robert Lewandowski wystąpił w meczu z Kolonią od pierwszej minuty. Kibice dziwili się, że tuż przed prestiżowym spotkaniem w Lidze Mistrzów Hansi Flick zdecydował się na postawienie na sprawdzony skład, jednak najwyraźniej szkoleniowiec chciał pokazać, że zależy mu na zwycięstwach w lidze za wszelką cenę. Z perspektywy czasu z pewnością nie było to błędem.

Mecz został rozstrzygnięty tak naprawdę w pierwsze kilkanaście minut. Bayern Monachium chciał jak najszybciej strzelić gola i skupić się na spokojnej grze w obronie, natomiast gospodarzom zależało na pokazaniu, że zamierzają pewnie utrzymać się w Bundeslidze. Już po pierwszych minutach było widać, kto dzisiaj spokojnie sięgnie po trzy punkty.

Piotr Żyła nie traci humoru po słabym występie. Przezabawna wypowiedź skoczkaPiotr Żyła nie traci humoru po słabym występie. Przezabawna wypowiedź skoczkaCzytaj dalej

Robert Lewandowski z kolejnym golem

Już w trzeciej minucie gry Robert Lewandowski otworzył wynik meczu mocnym strzałem pod poprzeczkę. Bramkarz Kolonii nie miał dosłownie nic do powiedzenia przy wykończeniu na tak wysokim poziomie. Już po chwili zamieszanie pod bramką wykorzystał Kingsley Coman, a w 12. minucie po rzucie rożnym kolejnego gola strzelił Serge Gnabry.

Wydawało się, że tak okazałe prowadzenie zachęci Bayern Monachium, ale goście nie chcieli przemęczać się przed grą w Lidze Mistrzów. Dalsza część spotkania odbywała się już w znacznie spokojniejszym tempie, choć Koln chciało pokazać, że wciąż ma zamiar strzelić gola w dzisiejszym spotkaniu. Udało się to za sprawą trafienia Marka Utha z najbliższej odległości, ale mimo wszystko wynik na 1:4 ustalił Serge Gnabry.

Kolejne problemy Manchesteru City. Działaniami klubu zajmie się prokuratorKolejne problemy Manchesteru City. Działaniami klubu zajmie się prokuratorCzytaj dalej

Robert Lewandowski z kolejnym golem, Bayern wygrywa

Robert Lewandowski strzelił swojego 23. gola w tym sezonie Bundesligi i odskoczył Timo Wernerowi na trzy trafienia. Po dobrym początku roku Niemiec znów nie potrafi nawiązać do doskonałej formy Roberta Lewandowskiego. Wydaje się, że Polak wciąż może spokojnie zmierzać po koronę króla strzelców rozgrywek, oczywiście zakładając, że uda mu się utrzymać obecne tempo.

1. Jürgen Klopp wskazał faworyta Ligi Mistrzów. "Najlepszy skład, jaki widziałem"