Robert Lewandowski France Football
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 16 Czerwca 2020

Robert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracja

Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. W ostatnim plebiscycie Złotej Piłki organizowanym przez "France Football" Polak zajął 8. miejsce. Już wtedy dziennikarze umówili się z kapitanem reprezentacji Polski na długi wywiad, który mógł dojść do skutku dopiero teraz.

Robert Lewandowski pojawił się na okładce "France Football". To efekt dawno już zapowiedzianego wywiadu dziennikarzy francuskiej gazety. Polak został zaproszony tuż po gali "Złotej Piłki", podczas której zajął ósme miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza 2019 roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Artur Szpilka pobił znanego polityka. Wszystko uchwyciły kamery (WIDEO)
  2. Miasto wolne od koronawirusa sprzedaje domy. Wyjątkowa szansa za 1 euro
Cristiano Ronaldo chce odejść z Juventusu. Zaskakujący faworyt do sprowadzenia PortugalczykaCristiano Ronaldo chce odejść z Juventusu. Zaskakujący faworyt do sprowadzenia PortugalczykaCzytaj dalej

Robert Lewandowski zlożył deklarację

Polak w rozmowie z francuskimi dziennikarzami stwierdził, że na jego obecną wysoką dyspozycję mają wpływ jego doświadczenia z dzieciństwa, kiedy trenował wiele dyscyplin sportu. - Ćwiczyłem gimnastykę, koszykówkę, piłkę ręczną, hokej i siatkówkę, w którą grały też moja mama i siostra. Z tatą to zwykle było judo. Futbolu za wiele w tym nie było. Ale tata nie chciał, żebym został judoką. Chodziło o zdrowie. Mówił mi, że to sport, któremu dużo dajesz, ale on ci niewiele zwraca. - powiedział kapitan reprezentacji Polski.

W rozmowie został poruszony także temat jego wysokiej bramkostrzelności w tym sezonie. Lewandowski przyznał, że jego szczyt formy dopiero nadejdzie. - Jestem przekonany, że to nie jest mój ostatni kontrakt. Chcę grać dłużej i być przez ten czas w formie. Mam dużo czasu przed sobą, żeby myśleć o przyszłości, ale czuję się naprawdę dobrze. Kończę w sierpniu 32 lata, co nie znaczy, że czuję się na tyle lat. (...). To, co chcę, to nie tylko pozostać na topie przez dwa czy trzy lata, ale myślę bardziej długoterminowo. - wyznał Lewandowski.

To właśnie wiadomość o kolejnym wielkim kontrakcie Roberta Lewandowskiego wyjątkowo zaciekawiła kibiców, którzy liczą na to, że usłyszą o następnym dużym transferze Polaka. Sam jednak nie ogłosił, czy chodzi o przenosiny do innego wielkiego klubu, czy o nową umowę w Monachium.

Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyłaWstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyłaCzytaj dalej

Polak wyjawił swój sekret skuteczności

Podkreślił także, jaka jest główna przyczyna jego formy. - To nie jest łatwe (strzelanie goli). Zwłaszcza, jeśli jesteś zmęczony. Na 90 procent goli wpływa głowa i zdolność koncentracji. Ale jeśli jesteś zmęczony, twoje myślenie zwalnia. Przestrzeń i czas nie zostają ograniczone... W polu karnym mamy tylko 0,1 sekundy, być może 0,2 sekundy, żeby się zastanowić, podjąć decyzję i działać. To przychodzi wraz z treningiem, bo nie ma innego miejsca, żeby wypracować automatyzm ruchów i strzałów. Czy to lewą, czy prawą nogą, czy głową.... Trzeba być gotowym. Ciało i noga musi działać razem, by działać automatycznie. To część mojej pracy. - analizował piłkarz Bayernu Monachium.

W rozmowie nie mogło zabraknąć również wątku Złotej Piłki, której patronem jest France Football. - Nie myślę o Złotej Piłce - powiedział Lewandowski. Po czym dodał: - Byłem już na waszej uroczystości. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Ja chcę tylko jak najlepiej grać i zdobywać trofea. Ich efektem jest też sukces całego zespołu i on jest bardzo ważny. Nie mam obsesji "Złotej Piłki", ale w moim życiu wiem jednocześnie, że wszystko jest możliwie. - zakończył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drastyczny wzrost inflacji. Niepokojąca sytuacja w Polsce
  2. Unia Europejska chce szczepionek dla Europejczyków. Przedstawiła swoją strategię
  3. Reprezentant Polski skończył karierę. Grał z kadrą na Euro, mamy oficjalny komunikat
  4. Dawid Janczyk wyrzucony z kolejnego klubu. Wymowny komentarz zespołu
  5. Straszliwa kontuzja znanego gwiazdora. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach (WIDEO)
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News