Robert Lewandowski gole
screen twitter
Autor Łukasz Kowalski - 17 Października 2020

Genialny Robert Lewandowski. Dwa trafienia Polaka, co za mistrz, prawdziwy geniusz w akcji (WIDEO)

Robert Lewandowski po raz kolejny zachwycił w Bundeslidze. Polski napastnik poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa 4:1 w meczu ligowym z Arminią Bielefeld. Kapitan reprezentacji Polski ma na koncie już 7 trafień w Bundeslidze i pewnie zmierza po kolejny tytuł króla strzelców.

Robert Lewandowski pewnym krokiem zmierza po kolejną w karierze koronę króla strzelców. Polski napastnik przed meczem z Arminią Bielefeld miał na koncie 5 trafień i dwie asysty. Zawodnik Bayernu Monachium kontynuuje serię fantastycznych występów w tym roku.

1. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym na świecie. Odstawił wielkiego Leo Messiego, pękamy z dumy
  2. Na ogrzewaniu można oszczędzać. Pod warunkiem, że się pamięta o paru kwestiach
  3. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
Dom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyDom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyCzytaj dalej

Robert Lewandowski znów zachwyca

Kapitan reprezentacji Polski poprzedni sezon zakończył jako najskuteczniejszy zawodnik w Europie. Lewandowski nowy sezon również rozpoczął imponująco i od początku znajduje się w czołówce klasyfikacji strzelców Bundesligi z pięcioma trafieniami, a dodatkowo dwie bramki strzelił w ostatnim meczu reprezentacji Polski. Łącznie przed spotkaniem z Arminią miał 32 trafienia w 29 spotkaniach 2020 roku.

Bayern Monachium znajduje się w niesamowitej formie. Zespół trenera Hansiego Flicka imponuje skutecznością i po trzech meczach ligowych miał na koncie 13 bramek. Z dużym prawdopodobieństwem można było założyć, że mecz nie zakończy się bezbramkowym remisem.

Już na początku spotkania mistrzowie Niemiec pokazali, że beniaminek Bundesligi nie ma co liczyć na pozytywny wynik. W ósmej minucie meczu prowadzenie Bawarczykom dał Thomas Müller. Kolejne gole mistrzów Niemiec były tylko kwestią czasu. Bayern Monachium zdecydowanie dominował nad Arminią.

Nie żyje reprezentant kraju i mistrz Polski. Był prawdziwą legendą, fani pogrążyli się w żałobieNie żyje reprezentant kraju i mistrz Polski. Był prawdziwą legendą, fani pogrążyli się w żałobieCzytaj dalej

Wspaniały mecz Roberta Lewandowskiego

Jeszcze w pierwszej połowie rozpoczęło się Robert Lewandowski show. Polak w 26. minucie spotkania strzelił swojego szóstego gola w tym sezonie. Lewandowski przyjął piłkę na skraju pola karnego i strzałem z powietrza podwyższył wynik na 2:0. W doliczonym czasie gry przy wydatnej pomocy bramkarza strzelił swojego siódmego gola w sezonie.

Swój fantastyczny występ Polak kontynuował także po przerwie. W 51. minucie zaliczył asystę przy kolejnym trafieniu Müllera. Lewandowski zszedł z boiska w 86. minucie spotkania. Ostatecznie Bayern wygrał 4:1. Polak awansował tym samym na fotel lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. Drugi w zestawieniu Andrej Kramaric ma jednego gola mniej.

W tabeli Bundesligi Bayern Monachium zajmuje drugie miejsce. Mistrzowie Niemiec są tuż za drużyną RB Lipsk, do której tracą zaledwie punkt. W środę Bawarczyków czeka spotkanie pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu na inaugurację kolejnego sezonu zmierzą się z Atletico Madryt.

6. Z ostatniej chwili: cały kraj ma przejść testy na wirusa. Niesłychana akcja u sąsiada Polski