Robert Lewandowski rekord
HANNIBAL HANSCHKE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 18 Maja 2020

Robert Lewandowski z historycznym osiągnięciem. Jest jak Messi i Ronaldo. Wszystko przez wczorajszy mecz

Robert Lewandowski podczas przerwy spowodowanej koronawirusem nie stracił swojej skuteczności. Polak w niedzielnym meczu przeciwko Unionowi Berlin strzelił kolejną bramkę. Dzięki temu dołączył do Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, którzy jako jedyni w XXI wieku strzelali minimum 40 bramek w pięciu kolejnych sezonach.

Robert Lewandowski przekracza kolejne bariery i dołącza do największych gigantów światowego futbolu. W niedzielę Polak strzelił gola z rzutu karnego w meczu przeciwko Unionowi Berlin. Był to już 40. gol Lewandowskiego w tym sezonie. Tym samym jako trzeci zawodnik w XXI wieku w pięciu kolejnych sezonach przekraczał tę barierę.

1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)Czytaj dalej

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje

Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusem, w miniony weekend wróciła do gry Bundesliga. Wraz z nią Bayern Monachium z Lewandowskim w składzie. Choć gra Bawarczyków nie zachwyciła, potrafili oni wykorzystać swoje atuty i pokonać na wyjeździe Union Berlin 2:0. Pierwszego gola dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski i 39 minucie spotkania, pewnie wykorzystując rzut karny.

Polak udowodnił, że po przerwie spowodowanej kontuzją oraz wybuchem epidemii, nie stracił swojego instynktu strzelca. Lewandowski pewni pokonał bramkarza Unionu Rafała Gikiewicza strzałem z rzutu karnego. Była to już 26. bramka polskiego napastnika w tym sezonie Bundesligi, a 40. w całym sezonie.

Lewandowski tym samym już piąty sezon z rzędu strzelił przynajmniej 40 goli. Bramka w niedzielnym meczu spowodowała, że Polak dołączył do Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, którzy jako jedni w XXI wieku w pięciu kolejnych sezonach strzelali minimum 40 goli. Kapitan reprezentacji Polski będzie miał okazję, by jeszcze swój dorobek strzelecki poprawić. Bayern ma w Bundeslidze do rozegrania jeszcze 8 spotkań, awansował też do półfinału Pucharu Niemiec, który także ma zostać wznowiony. Nie wiadomo co z Ligą Mistrzów, w której Bawarczycy mają do rozegrania mecz rewanżowy 1/8 finału przeciwko Chelsea Londyn. W pierwszym meczu piłkarze Bayernu wygrali 3:0.

Lewandowski w drodze po nieosiągalny rekord

Do tej pory najwięcej bramek w sezonie, nie licząc goli w reprezentacji, Lewandowski zdobył w sezonie 2016/2017. Wtedy Polak pokonywał bramkarzy rywali aż 43 razy. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie kapitan reprezentacji Polski pobije to osiągnięcie. Wciąż możliwe wydaje się wyrównanie rekordu strzeleckiego Bundesligi. W sezonie 1971/1972 Gerd Müller w jednym sezonie ligi niemieckiej strzelił 40 goli. Polak jest na dobrej drodze, by wyrównać lub pobić to osiągnięcie.

Arkadiusz Milik wyjedzie z Serie A? Chce go trener hiszpańskiego gigantaArkadiusz Milik wyjedzie z Serie A? Chce go trener hiszpańskiego gigantaCzytaj dalej

To zadanie nie należy jednak do najłatwiejszych. Do końca sezonu zostało 8 spotkań, do rekordu pozostało 14 bramek. Jeżeli Lewandowski wyrówna to osiągnięcie, będzie to o tyle niezwykłe, że Polak z powodu kontuzji opuścił dwa spotkania Bundesligi na przełomie lutego i marca. Niemiec zdobył 40 goli, grając we wszystkich 34. kolejkach ligi niemieckiej, jeżeli Lewandowski wyrówna to osiągnięcie i zagra w każdym następnym ligowym spotkaniu, będzie miał na koncie 32 spotkania.

W rekord Lewandowskiego wierzą w Bayernie Monachium. – Zawsze oglądam go podczas treningów. Jest w dobrej formie tak jak przed przerwą. Długo nie mogliśmy grać w piłkę, ale ja oczywiście wierzę, że jest w stanie pobić rekord. Chcemy wygrać pozostałe spotkania. Ważne, by dobrze wejść we wznowione rozgrywki. To da Lewandowskiemu i całej drużynie pewność siebie – stwierdził Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy Bawarczyków.

6. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News