Robert Lewandowski
Facebook FC Bayern Munchen
Autor Piotr Mika - 22 Września 2020

Dokładnie 5 lat temu Robert Lewandowski dokonał niemożliwego. Do dziś sam nie wie, jak to zrobił (WIDEO)

Robert Lewandowski pracuje na status legendarnego zawodnika nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Polak przebił się do świadomości kibiców z całego globu wieloma wybitnymi występami, a jednym z nich było to, czego dokonał równo 5 lat temu, strzelając w meczu przeciwko Wolfsburgowi 5 bramek w 9 minut.

Robert Lewandowski najwyższy poziom prezentuje od wielu lat, jednak kibice, aby doceniać zawodników, potrzbują historycznych wyczynów. Polski napastnik przebijał się do masowej świadomości już wcześniej m.in. strzelając w 2013 roku aż 4 bramki Realowi Madryt w meczu Ligi Mistrzów, jeszcze za czasów gry w Borussi Dortmund. Jednak jego wyczyn, którego dokonał dwa lata później, pobił wszelkie rekordy.

22 września 2015 roku w Bundeslidze w ramach 6. kolejki spotkały się Bayern Monachium oraz VfL Wolfsburg. Do przerwy faworyzowani gospodarze przegrywali dość niespodziewanie z Wilkami 0:1. W przerwie meczu trener Bawarczyków, Pep Guardiola, zdecydował się wpuścić na boisko Roberta Lewandowskiego, który później dokonał rzeczy niemożliwej. Polak w zaledwie 9 minut strzelił aż 5 bramek, kompletnie demolując rywala.

Świat złapał się za głowę, a wyczyn ten, na takim poziomie rozgrywek, najpewniej nie zostanie powtórzony. - Przyznaję, że często wspominam ten dzień, bo był naprawdę fantastyczny. Jednak wciąż nie potrafię wyjaśnić, jak to się stało. To było niesamowite dziewięć minut i myślę, że nikt tego wyczynu szybko nie powtórzy - przyznał Lewandowski w wywiadzie dla strony Bayernu.

First Time in Full Length: Lewandowski's 9-Minute Miracle