Robert Lewandowski Liga Mistrzów
Twitter/UEFA Champions League
Autor Łukasz Kowalski - 23 Sierpnia 2020

Robert Lewandowski zwycięzcą Ligi Mistrzów. Piękny mecz w finale, nasz kapitan spełnił marzenia, cała Polska świętuje

Robert Lewandowski stanął przed szansą na pierwszy w karierze triumf w Lidze Mistrzów. Polak imponował formą przez cały sezon i ukoronowaniem tego był występ w finale. Po fenomenalnym widowisku kapitan reprezentacji Polski zdobył upragniony puchar. Bayern Monachium pokonał PSG 1:0 po golu Kingsleya Comana.

Robert Lewandowski pa raz drugi w karierze stanął przed szansą na wygranie Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski poprzednio w finale tych rozgrywek wystąpił jeszcze w barwach Borussii Dortmund w 2013 roku. Wtedy przegrał z Bayernem Monachium 2:1. Teraz po latach stanął przed kolejną szansą na zdobycie upragnionego pucharu.

1. Sceny jak z horroru. Znaleziono zwłoki ukryte w popularnym sklepie
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nie żyje 8 osób. Wśród ofiar matka trojga dzieci. Wstrząsające wieści ze świata
Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukcesDawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukcesCzytaj dalej

Robert Lewandowski wygrał Ligę Mistrzów

Polak w 2014 roku przeniósł się do Bayernu właśnie po to, by triumfować w najważniejszych klubowych rozgrywkach. Dopiero po sześciu latach udało mu się zrealizować marzenie o awansie do finału Champions League. Polak nie mógł wybrać lepszego momentu na grę w decydującym spotkaniu. Lewandowski w trakcie sezonu imponował formą co potwierdzają liczby: 55 goli w 46 meczach.

W finale Bayern Monachium Lewandowskiego mierzył się z PSG. Obecny sezon Ligi Mistrzów kończy turniej Final 8. Mistrzowie Niemiec pokonali w ćwierćfinale 8:2 Barcelonę i 3:0 Olympique Lyon w półfinale. Z kolei paryżanie w ćwierćfinale dopiero w końcówce wyszarpali zwycięstwo 2:1 Atalancie Bergamo, a w półfinale rozprawili się 3:0 z RB Lipsk.

Od samego początku finał był rozgrywany na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane i dążyły do szybkiego zdobycia bramki. Bardzo intensywne spotkanie przyniosło wiele okazji bramkowych. Najlepszą w 17 minucie zmarnował Neymar, którego strzał obronił Manuel Neuer. Po jednaj z kontr PSG kontuzji doznał Jerome Boateng, którgo w 25 minucie musiał zmienić Niklas Sule.

Swoje okazje miał także Bayern Monachium, ale dwa groźne strzały Roberta Lewandowskiego zostały zatrzymane przez Keylora Navasa. Pierwsza połowa zakończyła się kontrowersją. Kingsley Coman padł na murawę w polu karnym popychany przez Thilo Kehrera, ale sędzia pozostał niewzruszony i do szatni piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Od początku drugiej połowy zawodnicy grali tak, jakby nie mieli za sobą już 45 minut gry. Piłkarze obu drużyn biegali od bramki do bramki, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. Po kilku minutach piłkarze Bayernu opanowali grę i częściej przebywali przy piłce. Z dziesiątek podań Bawarczyków jednak nic nie wychodziło.

Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Czytaj dalej

Koncert graczy Bayernu Monachium

Przewagę piłkarze Bayernu udokumentowali dopiero w 60 minucie. Dośrodkowanie Joshuy Kimmicha uderzeniem głową na bramkę zamienił Coman. Już po chwili mogło być 2:0, ale kolejny strzał Francuza z linii bramkowej wybił Thiago Silva.

Thomas Tuchel próbował ożywić grę swojego zespołu wprowadzając na boisko wracającego po kontuzji Marco Verattiego. PSG było bliskie wyrównania w 70 minucie, ale strzał Marquinhosa z bliskiej odległości wybronił Neuer. Chwilę później Kylian Mbappe zakręcił dwoma obrońcami w polu karnym, po czym padł na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu w zagraniu Kimmicha.

Monachijczycy do samego końca kontrolowali grę pokazując niezwykły spokój. Piłkarze PSG próbowali wykorzystać szybkość Neymara i Mpabbe na skrzydłach, jednak szybko ich akcje były neutralizowane. Bayern Monachium miał jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, ale zarówno strzały Lewandowskiego, jak i wprowadzonego po przerwie Coutinho były minimalnie niecelne. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i Bawarczycy mogli rozpocząć świętowanie.

Bayern Monachium tym samym po raz szósty zdobył puchar Ligi Mistrzów. Po raz drugi Bawarczycy sięgnęli po potrójną koronę. Robert Lewandowski w końcu sięgnął po upragnioną Ligę Mistrzów i zrobił to w wielkim stylu zostając królem strzelców tych rozgrywek z piętnastoma golami na koncie.

3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe