Robert Lewandowski
Facebook Bayern Monachium
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Grudnia 2020

Robert Lewandowski zgarnie kolejną nagrodę? FIFA wydała specjalny komunikat, wszystko może się stać w lutym

Robert Lewandowski za kilka tygodni będzie miał okazję dodać do już imponującej kolekcji trofeów kolejne wyróżnienie. FIFA ogłosiła, co z Klubowymi Mistrzostwami Świata, które powinny odbywać się w grudniu. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła rozegranie turnieju w tym miesiącu, ale rywalizacja ostatecznie dojdzie do skutku. “Lewy” i Bayern Monachium wezmą w niej udział.

  • FIFA wydała komunikat na temat Klubowych Mistrzostw Świata
  • Impreza powinna odbywać się w grudniu, ale z powodu pandemii trzeba ją było przełożyć
  • Zmagania najlepszych drużyn z wszystkich kontynentów odbędą się w lutym
  • KMŚ będą szansą dla Roberta Lewandowskiego na kolejne cenne trofeum i historyczne osiągnięcie

Robert Lewandowski i Bayern Monachium za kilka tygodni staną przed szansą wywalczenia kolejnego prestiżowego trofeum. FIFA właśnie wydała komunikat dotyczący Klubowych Mistrzostw Świata. Turniej, mimo utrudnień związanych z pandemią, odbędzie się.

Robert Lewandowski z szansą na kolejne historyczne osiągnięcie

FIFA podała niezwykle ważną informację dla Roberta Lewandowskiego i Bayernu Monachium. Międzynarodowa Federacja Piłkarska podała do informacji publicznej, co z Klubowymi Mistrzostwami Świata, które powinny odbywać już w grudniu. Turniej uniemożliwiła jednak pandemia koronawirusa.

Na rozegranie KMŚ brakuje zwyczajnie czasu. Pandemia, która zmusiła świat do wstrzymania rozgrywek na kilka tygodni, wymusiła przesunięcia w kalendarzu sezonu 2020/2021. Ponadto nie zostali wyłonieni triumfatorzy rozgrywek na wszystkich kontynentach, którzy byliby uprawnieni do startu w rozgrywkach.

W środę FIFA przekazała, że Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 1-11 lutego 2021 w Katarze. Zawodnicy będą rywalizować na trzech stadionach, które będą także arenami zmagań podczas mundialu w 2022 roku. W turnieju oprócz Bayernu Monachium weźmie udział pięć zespołów.

Pilne. Argentyńska prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Wszystko jasne, wiemy na co zmarła legendaPilne. Argentyńska prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Wszystko jasne, wiemy na co zmarła legendaCzytaj dalej

Na stadionach Ahmad Bin Ali, Khalifa International i Education City zagrają oprócz drużyny z Europy także Al Duhalil z Kataru, Tigres UANL z Meksyku, Ulsan Hyundai z Korei Południowej, Al Ahly z Egiptu oraz Auckland City z Nowej Zelandii. Losowanie grup odbędzie się 19 stycznia w Zurychu.

Bayern Monachium i Robert Lewandowski faworytami do zwycięstwa w KMŚ

Podobnie jak w poprzednich edycjach Klubowych Mistrzostw Świata, zwycięzca Ligi Mistrzów rozpocznie zmagania od półfinałów. Bayern Monachium będzie zdecydowanym faworytem do wygrania całej imprezy. Dla Bawarczyków będzie to szansa zapisania się w historii futbolu.

“Die Roten” w ostatnich miesiącach wygrali wszystkie rozgrywki, w których brali udział. Bayern Monachium zwyciężył w Lidze Mistrzów, Bundeslidze, Pucharze Niemiec, Superpucharze Niemiec i Superpucharze Europy. Klubowe Mistrzostwo Świata to ostatnie trofeum, którego brakuje im do kolekcji.

Drużyna Roberta Lewandowskiego ma szansę wyrównać niesamowite osiągnięcie FC Barcelony z sezonu 2014/2015. Wówczas “Duma Katalonii” zdobyła wszystkie możliwe trofea w odstępie kilku miesięcy. “Barca” jest jak na razie jedynym zespołem, które udała się ta imponująca sztuka.

Źródło: FIFA

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News