Robert Lewandowski gol
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 25 Listopada 2020

Robert Lewandowski znów pokazał swoją wielkość. Wielka klasa, kolejny gol w Lidze Mistrzów, pękamy z dumy

Robert Lewandowski razem z Bayernem Monachium kroczy po kolejne rekordy. Mistrzowie Niemiec kontynuują swoją zwycięską passę w Lidze Mistrzów. W środę nie bez problemów pokonali Red Bull Salzburg 3:1. Kapitan reprezentacji Polski od środy jest trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Więcej bramek od niego mają tylko Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

Robert Lewandowski nie najlepiej rozpoczął obecny sezon Ligi mistrzów. W trzech dotychczasowych spotkaniach nie przypominał piłkarza, który w poprzednim sezonie został kroelm strzelców tych rozgrywek. W środę mierzył się z Red Bull Salzburg, który monachijczycy na początku listopada rozbili 6:2, a Polak w tamtym spotkaniu strzelił swoje jedyne dwie bramki w obecnych rozgrywkach.

1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Nie żyje gwiazda TVP. Widzowie wstrząśnięci, była uwielbianą jurorką programu ”Gwiazdy tańczą na lodzie”
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu
Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusachAdam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusachCzytaj dalej

Robert Lewandowski dogonił Raula

Dla kapitana reprezentacji polski mecz z Salzburgiem był ważny jeszcze z jednego powodu. Lewandowski przed meczem zajmował 4 miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów z jednym golem straty do legendarnego Raula.

Lepiej w spotkanie weszli mistrzowie Niemiec. Przewaga Bayernu była wyraźna, choć nie tak widoczna, jak w poprzednim spotkaniu obu drużyn. Monachijczycy wynik spotkania mogli otworzyć już w 10 minucie, ale piłka po strzale Serge'a Gnagry'ego minimalnie minęła słupek.

Chwilę później prowadzić jednak mogli goście z Salzburga. Mistrzowie Austrii w ciągu minuty nie wykorzystali dwóch fantastycznych okazji. Najpierw Mergim Berisha uderzył prosto w Manuela Neuera, a chwilę później swojej okazji nie wykorzystał Enock Mwepu.

10 minut przed przerwą Salzburg mógł wyjść na prowadzenie. Dominik Szoboszalai wyszedł sam na sam z Neuerem, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Ta okazja zemściła się na Salzburgu chwilę później.

W 42. minucie spotkania mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie, a gola strzelił Lewandowski. Zza pola karnego uderzył Thomas Müller, bramkarz Cican Stankovic wybił piłkę przed siebie, i Polak bez żadnych problemów dobił piłkę do pustej bramki. To było 71. trafienie Polaka w Lidze Mistrzów i tym samym awansował na trzecie miejsce klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów tych rozgrywek. Przed nim są już tylko Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

Dlaczego zmarł Diego Maradona? Media podały powód, historia jest bardzo smutnaDlaczego zmarł Diego Maradona? Media podały powód, historia jest bardzo smutnaCzytaj dalej

Bayern nie bez kłopotów pokonał Red Bull Salzburg

Goście z Salzburga wyszli na drugą połowę bardzo zdeterminowani, aby strzelić wyrównującego gola. Oba zespoły grały niezwykle ofensywnie i co chwile stwarzały zagrożenie pod bramką rywali.

Bayern w 52. minucie spotkania szczęśliwie strzelił drugą bramkę. Leon Goretzka odzyskał piłkę na połowie Salzburga i dograł ją do niepilnowanego Kingsley'a Coman. Niemiecki skrzydłowy uderzył z linii pola karnego, ale piłkę dotknął jeszcze Maximilian Wober, czym zmylił swojego bramkarza i w efekcie zaliczył gola samobójczego.

Przewaga Bayernu Monachium nie podlegała dyskusji i wydawało się, że kolejne bramki będą tylko kwestią czasu. Sytuację Bawarczyków skomplikował jednak Marc Roca, który w 66. minucie zobaczył drugą żółtą a w efekcie czerwoną kartkę.

To nie przeszkodziło Monachijczykom w przeprowadzaniu kolejnych ataków. Już dwie minuty później było 3:0. Lewandowski do spółki z Gnabrym i Sane rozmontował obronę Salzburga i ten ostatni głową podwyższył prowadzenie.

Już chwilę później Salzburg mógł strzelić swojego pierwszego gola, ale Neuer dwukrotnie świetnie interweniował. W 70. minucie spotkania mistrzowie Austrii dopięli swego i Mergim Berisha zmusił Nauera do kapitulacji.

Monachijczycy jeszcze w 84. minucie mogli stracić kolejnego gola, ale piłka po strzale Luki Susicia, tylko przeturlała się wzdłuż pustej bramki. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło Bayernowi spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca spotkania.

Bayern Monachium w Lidze Mistrzów nie stracił punktów już od 15 spotkań. Po meczu z Salzburgiem podopieczni Hansiego Flicka mogą już być pewni awansu do 1/8 finału. W następnej kolejce czeka ich wyjazdowe spotkanie z Atletico Madryt.

1. Sensacyjne doniesienia o "sygnale od kosmitów”. Naukowcy ujawnili skąd może pochodzić, wielkie zaskoczenie
  2. Gdy matka reżysera zobaczyła "07 zgłoś się", nie przebierała w słowach. Padło określenie, które zawstydziłoby samego Borewicza
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie