Robert Lewandowski
YouTube/Bundesliga
Autor Wojciech Olszowy - 25 Grudnia 2020

Robert Lewandowski pilnie wyjeżdża z Niemiec. Tuż po świętach ma zabrać głos na konferencji, walczy o kolejne trofeum

Robert Lewandowski wciąż nie może mówić o urlopie. Choć na boisku pojawi się dopiero w kolejnym roku, to wciąż nie może w pełni wypocząć. Po świętach czeka go lot do Dubaju. Tam weźmie udział w konferencji, a następnie będzie czekał na werdykt w kolejnym plebiscycie. Polak ma szanse na jeszcze jedną nagrodę.

  • Robert Lewandowski nie ma chwili wytchnienia
  • Po świętach leci do Dubaju
  • Polak najpierw opowie o swojej karierze
  • Następnie weźmie udział w gali, podczas której może odebrać kolejną nagrodę.

Robert Lewandowski aktualnie spędza święta ze swoją rodziną. To dla niego czas odpoczynku, regeneracji i zbierania sił na kolejny rok. Zanim wróci do treningów w Bayernie Monachium, będzie miał jeszcze kilka dni wolnego. Nie wykorzysta ich jednak na dalszy odpoczynek. Polak uda się za chwilę do Dubaju, gdzie najpierw opowie o swojej karierze, a potem być może odbierze kolejną w tym roku nagrodę.

Robert Lewandowski leci do Dubaju

Robert Lewandowski był niezaprzeczalnie najlepszym piłkarzem kończącego się roku. Nie miał sobie równych, co pokazało głosowanie w plebiscycie FIFA The Best. Polak zdobył nagrodę i był na ustach całego świata. Słynne France Football poświęciło Lewandowskiemu swoją ostatnią okładkę, a także przeprowadziło z nim obszerny wywiad.

Kapitan reprezentacji Polski jest przykładem profesjonalizmu. Od dawna jest wzorem dla młodych piłkarzy, jak prowadzić swoją karierę, by odnosić sukcesy. Praktyki Lewandowskiego się sprawdzają, bo z roku na rok jest coraz lepszy, a rosnący wiek wcale nie oznacza dla niego spadku formy, a wręcz przeciwnie. Teraz będzie miał szansę opowiedzieć o swojej karierze i zdradzić wiele szczegółów dotyczących jego podejścia do zawodu.

Lewandowski weźmie udział w konferencji nazwanej Futbol na szczycie, która odbędzie się 27 grudnia w Armani Hotel w Dubaju. Informację o udziale napastnika przekazał portal gulfnews.com. - To będzie nieoceniona okazja dla piłkarzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by uzyskać osobiste spostrzeżenia od jednego z najlepszych piłkarzy świata i czerpać z jego doświadczeń - piszą o wydarzeniu dziennikarze portalu. Na tej samej konferencji przemawiać ma również inny wzór profesjonalizmu, czyli Cristiano Ronaldo. Kolejnym gościem będzie Iker Casillas, były bramkarz Realu Madryt, który wrócił do klubu w nowej roli.

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówTragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówCzytaj dalej

To jednak niejedyny element wizyty Lewandowskiego w Dubaju. Odbędzie się już dziesiąta edycja plebiscytu Globe Soccer Awards, czyli nagroda dla piłkarza roku. Absolutnym rekordzistą jest Cristiano Ronaldo, który na koncie ma aż sześć zwycięstw, w tym cztery z rzędu w ostatnich latach. Nic też dziwnego, bo za organizację odpowiada m. in. jego agent, Jorge Mendes. Portugalczykowi o kolejną wygraną może być trudno, patrząc na osiągnięcia Roberta Lewandowskiego. Sama nagroda nie jest tak prestiżowa, ale jeśli ją zdobędzie, to będzie to dowód na to, że Polak jest doceniany przez środowisko piłkarskie na całym świecie.

Robert Lewandowski ma za sobą najlepszy rok w karierze

Udział Lewandowskiego w konferencji oraz gali to dowód na to, że ten rok był jego. Polak stał się nie tylko najlepszym piłkarzem, ale i jednym z najbardziej rozchwytywanych. Zasłużył na to wszystko swoją ciężką pracą i teraz zbiera tego efekty. To był zdecydowanie jego najlepszy rok w karierze pod każdym względem, zarówno indywidualnym, jak i drużynowym.

Robert Lewandowski ani na chwilę nie zatrzymał się pod bramką rywala. Utrzymał regularność i wysoką skuteczność przez cały rok. Forma Polaka była wspaniała i zachwyciła cały świat. Kapitan reprezentacji Polski zostawał królem strzelców w każdych rozgrywkach. Po raz pierwszy w karierze był najskuteczniejszym piłkarzem w Lidze Mistrzów. Miał bardzo wysoki wynik - 15 bramek i był bardzo blisko wyrównania i pobicia rekordu Cristiano Ronaldo. Zabrakło jednak dwóch goli, ale trzeba zaznaczyć, że poprzednia edycja była skrócona i nie rozgrywano spotkań rewanżowych, zatem miał on mniej okazji do zdobywania bramek.

Wysoka forma strzelecka Roberta Lewandowskiego poszła w parze z fenomenalną grą Bayernu Monachium. Bawarczycy pod wodzą Hansiego Flicka wyrośli na najlepszy zespół Europy. Tak jak "Lewy" nie mieli sobie równych. Na krajowym podwórku kolejny raz potwierdzili swoją dominację, a w Lidze Mistrzów rozjeżdżali kolejnych rywali, w tym Barcelonę aż 8:2.

Te dwa czynniki sprawiły, że Polak zaczął być postrzegany przez wielu jako najlepszy piłkarz świata. Oznaczało to, że będzie najpoważniejszym kandydatem do zdobywania wszelkich indywidualnych nagród w tym roku. I tak też się stało. Najpierw doceniła go UEFA, wybierając go najlepszym zawodnikiem sezonu. Najważniejszym wyróżnieniem była jednak nagroda FIFA The BEST, która w obliczu braku Złotej Piłki stała się najważniejszym wyróżnieniem w tym roku. Robert Lewandowski od początku był faworytem i wygrał z ogromną przewagą na konkurentami.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News