Cezary Kucharski
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Października 2020

Sensacyjne doniesienia prawnika Roberta Lewandowskiego. Mówi też o poufnym liście do redakcji Der Spiegel

Spór Roberta Lewandowskiego i Cezarego Kucharskiego w ostatnich tygodniach ma wiele zwrotów akcji. Nowe fakty w tej sprawie na łamach Onetu Sport przekazał prawnik najlepszego piłkarza Europy, profesor Tomasz Siemiątkowski. Adwokat Polaka opowiedział o liście, który wystosował do gazety „Der Spiegel”, której dziennikarskie standardy poważnie go zawiodły, a także zdradził kilka faktów odnośnie do całej sprawy.

Profesor Tomasz Siemiątkowski jest adwokatem Roberta Lewandowskiego i reprezentuje go w sporze z Cezarym Kucharskim. Na łamach Onetu Sport, prawnik zdradził wiele szczegółów dotyczących sprawy.

Dwa dni temu policjanci na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymali Kucharskiego. Jak mówi w rozmowie z portalem Siemiątkowski, materiały dowodowe na byłego agenta „Lewego” mają być wręcz „porażające”.

Adwokat polskiego piłkarza podkreślił, że Robert ma status pokrzywdzonego w tej sprawie.

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdęGdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)

Prokuratura będzie badała udział osób trzecich w szantażu

Wiadomo, że prokuratura będzie prowadziła dochodzenie, mający wykazać, czy w podejrzewanym szantażu Roberta Lewandowskiego nie brały udziały inny osoby, a nawet przedstawiciele zagranicznych mediów.

Do tej sytuacji ma łamach Onetu Sport odniósł się adwokat naszego piłkarza.

- Jeśli chodzi o uczestnictwo innych osób w szantażu, odpowiem następująco: nasz materiał dowodowy dotyczy pana Cezarego Kucharskiego i jego twierdzeń na temat innych osób, w tym przedstawiciela zagranicznych mediów. Prokuratura będzie ustalać, czy twierdzenia te były konfabulacją, blefem, czy też prawdą – powiedział prof. Tomasz Siemiątkowski.

Agnieszka Radwańska pokazała swój luksusowy dom. Żyje jak w bajce, posiadłość za miliony złotychAgnieszka Radwańska pokazała swój luksusowy dom. Żyje jak w bajce, posiadłość za miliony złotychCzytaj dalej

Adwokat Roberta Lewandowskiego pisał poufny list do „Der Spiegla”

Prawnik Roberta Lewandowskiego skontaktował się w poufnym liście z redaktorem naczelnym gazety „Der Spiegel, który pisał o istnieniu dokumentów wykazujących przelewy z niemieckich kont naszego napastnika na polskie konta. Według dziennikarzy tygodnika nie o wszystkich transakcjach miał wiedzieć niemiecki urząd skarbowy.

- Nie tyle się skontaktowałem, ile przesłałem do redaktora naczelnego swój list. Była to poufna i profesjonalna korespondencja. Uznałem, ze sprawa wygląda na tyle poważnie, iż powinienem zasygnalizować to szefowi prestiżowego niemieckiego tytułu. Bardzo grzecznie poprosiłem go również o weryfikację informacji, które wedle stanowiska pana Kucharskiego dotyczyły jednego z jego dziennikarzy, a zatem również tygodnika jako takiego. Pan redaktor nie był jednak uprzejmy skomunikować się ze mną, ani w żaden sposób odpowiedzieć na mój list. Podkreślam, że list ten nie miał charakteru otwartego, ani nie był materiałem informacyjnym kierowanym do redakcji. Niestety, jak rozumiem, redaktor naczelny "Der Spiegel" przekazał go swoim dziennikarzom śledczym, a ci wystąpili do mnie z dużą liczbą pytań. Z oczywistych względów nie odpowiedziałem na nie, mimo to potem wybiórcze informacje z listu zostały wykorzystane w publikacji "Der Spiegel" z dnia 23 października. Nie ukrywam, że zaskoczyły mnie takie standardy - mówił profesor Siemiątkowski w Onecie.

„Lewy” może być przesłuchiwany

Ponadto prof. Siemiątkowski zaznaczył, że Robert Lewandowski może być po raz drugi przesłuchiwany w tej sprawie.

Warto jeszcze podkreślić, że między Lewandowskim a Kucharskim toczą się dwie sprawy. Jedna z powództwa Cezarego Kucharskiego, który domaga się odszkodowania od kapitana reprezentacji Polski. Z kolei druga, karna, w której Cezary Kucharski jest podejrzanym o szantażowanie piłkarza.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  4. Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportu
  5. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News